Haber Detayı
07 Haziran 2021 - Pazartesi 11:45 Bu haber 938 kez okundu
 
Sizler de olabilirsiniz!
"Gerede İlçe Sağlık Müdürlüğü, 50 yaş ve üzeri son 6 ay içerisinde covıd hastalığı geçirmemiş tüm vatandaşlar, hastanelere ve aile hekimliklerine beklediğini duyurdu."
YAŞAM Haberi
Sizler de olabilirsiniz!

Gerede İlçe Sağlık Müdürlüğü yaptığı duyuruda 50 yaş ve üzeri son 6 ay içerisinde covıd hastalığı geçirmemiş tüm vatandaşları alo 182, e-nabız veya MHRS internet sayfasından randevu alarak covıd aşılarını yaptırmak için hastanelere ve aile hekimliklerine beklediğini ifade etti.

Koronavirüs salgınında hayata geçirilen aşılama programı dahilinde öncelikli gruptaki vatandaşların aşılanması için randevular, “mhrs.gov.tr”, “enabiz.gov.tr” siteleri, Merkezi Hekim Randevu Sistemi, e-Nabız mobil uygulamaları ile “Alo 182” hattı üzerinden alınabiliyor.

Vatandaşlar, öncelikli grupta olup olmadığını, aralarında boşluk bulunacak şekilde “AŞI”, “T.C. kimlik numarası” ve “T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi”ni yazarak 2023’e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor. Aşılama süreci, Koronavirüs Bilim Kurulunun oluşturduğu takvim doğrultusunda tamamlanacak.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı