Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 16:11 Bu haber 1401 kez okundu
 
Gerede'ye iki bölüm daha!..
"Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu ile Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne 2 yeni bölüm daha kazandırıldı."
EĞİTİM Haberi
Gerede'ye iki bölüm daha!..

Gerede Meslek Yüksekokulu ile Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne 2 yeni bölüm daha kazandırıldı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Rektörlüğü’nün teklifi ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından alınan kararla; Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu’na Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi’ne ise Moda ve Tekstil Bölümü açılması uygun bulundu.

KAYA’DAN ALLAR’A HEDİYE
Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferudun Kaya da Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a yeni bölümler için teşekkür ziyaretinde bulundu.
Ferudun Kaya, “Her iki okula kazandırılan bölümlerimiz, sadece bugün değil her zaman yanımızda olan ve ilettiğimiz hiçbir isteği geri çevirmeyen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ediyorum” dedi. Kaya ayrıca Başkan Allara bir hediye takdim etti.

ALLAR: “EĞİTİME DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ise; “AİBÜ Gerede Meslek Yüksekolumuza yeni açılan Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü ve AİBÜ Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültemize yeni açılan Moda ve Tekstil Bölümü nedeni ile ve bugüne kadar gerek Yüksekolumuza, gerekse Fakültemize verdiğimiz desteklerden dolayı; Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ferudun Kaya hocamız ziyaretimize gelerek, şahsıma hediye takdim etti. Yeni bölümlerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, eğitime desteğimizi sürdüreceğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı