Haber Detayı
20 Nisan 2021 - Salı 15:44 Bu haber 1878 kez okundu
 
Gerede'deki bu çağrı size olabilir!
"Aşılama süreci, Koronavirüs Bilim Kurulunun oluşturduğu takvim doğrultusunda tamamlanacak."
GÜNDEM Haberi
Gerede'deki bu çağrı size olabilir!

İlçe Sağlık Müdürlüğü, 55 yaş ve üzeri eşleri de dahil son 6 ay içerisinde covıd hastalığı geçirmemiş tüm vatandaşları hastanelere ve aile hekimliklerine beklediğini duyurdu.

Gerede İlçe Sağlık Müdürlüğü yaptığı duyuruda 55 yaş ve üzeri eşleri de dahil son 6 ay içerisinde covıd hastalığı geçirmemiş tüm vatandaşları alo 182, e-nabız veya MHRS internet sayfasından randevu alarak covıd aşılarını yaptırmak için hastanelere ve aile hekimliklerine beklediğini ifade etti. Üstelik gündüz veya iftardan sonra saat 24.00’a kadar hastanelerde aşı hizmetinin devam etmekte olduğu belirtildi.

Koronavirüs salgınında hayata geçirilen aşılama programı dahilinde öncelikli gruptaki vatandaşların aşılanması için randevular, “mhrs.gov.tr”, “enabiz.gov.tr” siteleri, Merkezi Hekim Randevu Sistemi, e-Nabız mobil uygulamaları ile “Alo 182” hattı üzerinden alınabiliyor.

Vatandaşlar, öncelikli grupta olup olmadığını, aralarında boşluk bulunacak şekilde “AŞI”, “T.C. kimlik numarası” ve “T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi”ni yazarak 2023’e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor. Aşılama süreci, Koronavirüs Bilim Kurulunun oluşturduğu takvim doğrultusunda tamamlanacak.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı