Haber Detayı
01 Eylül 2021 - Çarşamba 13:31 Bu haber 1403 kez okundu
 
Gerede'de, çocuklarla buluştu
“Yunus Diye” adlı tiyatro oyunu, Gerede’de çocuklarla buluştu."
EĞİTİM Haberi
Gerede'de, çocuklarla buluştu

‘Yunus Diye’ adlı çocuk oyunu Yenimahalle Kapalı Pazar yerinde çocuk izleyicileri ile buluştu.

Türk dili ve medeniyetinin önemli şahsiyetlerinden, büyük Türk mutasavvıfı ve halk ozanı Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü münasebetiyle UNESCO tarafından 2021 yılı anma ve kutlama yıldönümleri arasına alınan ve bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı” etkinlikleri çerçevesinde Ankara Devlet Tiyatrosu, Gerede’de güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları ve Gerede Belediyesi işbirliğinde, Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yapımını üstlendiği “Yunus Diye” adlı yürüyen sahne çocuk oyunu yeni hizmete açılan Yenimahalle Kapalı Pazar yerinde izleyici ile buluştu.

Senaristliğini Erdal Ozan Metin’in, yönetmenliğini Caner Kadir Gezener’in yaptığı ‘Yunus Diye’ adlı çocuk oyunu için alanı dolduran minikler ve aileleri, bir yolculuğun işlendiği oyunu ilgiyle izledi. Adını arayan umutsuz bir çocuğun sığındığı ağaç gölgesi ile başlayan oyunda solmaz ağacın onu, adını ve Yunus Emre’yi bulacağı eşsiz bir yolculuğa çıkarması konu ediliyor. Soluksuz izlenen tek perdelik çocuk oyunu vatandaşları memnun etti. Pandemi kurallarına uygun olarak gösterimin yapıldığı alanı dolduran çocuklar ve onların aileleri keyifli bir gün yaşadı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı