Haber Detayı
16 Haziran 2021 - Çarşamba 14:23 Bu haber 824 kez okundu
 
Eylül ayında tamamdır!
"Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın hayali olan ve şehir merkezinin siluetini değiştirecek olan arasta projesinin inşaat çalışmaları sona yaklaştı."
YAŞAM Haberi
Eylül ayında tamamdır!

İçerisinde 12 adet dükkân olan arasta projesinde çalışmalar sona yaklaşırken, Eylül ayı gibi tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın hayali olan ve şehir merkezinin siluetini değiştirecek olan arasta projesinin inşaat çalışmaları sona yaklaştı.

Kitirler Mahallesi Arasta Bölgesinde bulunan ve ekonomik ömrünü tamamlamış atıl vaziyette bulunan dükkânlar ve metruk haldeki Kültür Sitesi yıkılarak yerine şehir siluetine uygun tarihi görünümlü toplam 2 bin 139 metrekare inşaat alanında bulunan arasta projesinde çalışmalar sona yaklaştı.

Bina içerisindeki çalışmalar kapsamında zemin kısmında çalışmalar devam ederken ayrıca fayans, kalebodur ve ısı yalıtım çalışmaları yapılıyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte projenin 2021 yılı Eylül ayı gibi tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

“CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK”

Arasta projesinin inşaatı tamamlandığında içerisinde; 12 adet dükkân, 6 adet ofis, 1adet kafeterya, 1 adet restoran, millet kıraathanesi, hanımlar lokali, yöresel ürün pazarı ve el sanatları ürün satış dükkânlarının yer alacağı proje bodrum artı 2 kat olup 2 bin 139 metre karelik bir ihtişamlı bir cazibe merkezi haline gelecek.

“ESKİ SİLUETİNE UYGUN GÖRÜNTÜYE KAVUŞACAK”

Arasta projesine büyük önem veren Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, projeye dair verdiği bilgilerde; “Arasta inşaatında çalışmalar son viraja girdi. Arasta inşaatımızın yanı başında bulunan Tarihi Kiliseli Han’da da çalışmalarda sona gelindi. Arasta ve Kiliseli Han’da çalışmaların tamamlanması ile birlikte şehrin merkezi eski siluetine uygun görüntüye kavuşacak.  Arasta projemiz; haftanın her günü faal bir şekilde yerli ve yabancı turistleri ağırlayacak. Hedefimiz bu yıl içerisinde Arasta’yı hizmete açmak,” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı