Haber Detayı
30 Haziran 2021 - Çarşamba 09:56 Bu haber 748 kez okundu
 
En çok düşüş!..
"Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 100 bin kişiye düşen vaka sayısında haftalardır 100’ün altına inemeyen Bolu’da son açıklanan verilerle vaka oranları 74.65’e geriledi."
YAŞAM Haberi
En çok düşüş!..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran arası illere göre Covid-19 vaka sayılarını açıkladı. Bolu vaka sayıları en çok düşen iller arasında birinci oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Haziran’da illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı. Bolu’da  her yüzbin kişiye karşılık gelen vaka sayısı 74,65  oldu.

Koca paylaşımında ; “İnsidans haritamızın güncel şekli, illerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteriyor. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da bu durum normalleşmeye engel değil. Aşı, endişesiz günlere dönüşün olmazsa olmazıdır. Aşımızı yaptıralım.” dedi.

Bakan Koca ikinci paylaşımında vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri paylaştı. Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz; Bolu, Kastamonu, Muş, Yozgat ve Tokat. Vaka sayılarının azalması normalleşme cesaretimizi artırıyor. Aşı ile endişeden kurtulacağız. Aşımızı yaptıralım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı