Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 13:23 Bu haber 1828 kez okundu
 
Bayram tatili kaç gün oldu?
"Ramazan ayının ilk iki haftası geride kalırken, Ramazan bayramı adım adım yaklaşıyor. Ramazan Bayramı tatili 9 gün olarak belirlendi."
GÜNDEM Haberi
Bayram tatili kaç gün oldu?

Bereket ve rahmet ayı Ramazan sofralarımıza konuk olmaya devam ederken, hemen ardından başlayacak Ramazan bayramında kaç gün tatil olacağı Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü “Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik tedbirler” adlı genelge ile belli oldu. 

Ramazan bayramı 13 Mayıs Perşembe günü başlayacak, 15 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. Bayram tatili nedeniyle kamu çalışanları 10-11 Mayıs'ta tam gün 12 Mayıs'ta yarım gün idari izinli sayılacak.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramı tatili 9 gün oldu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 Pazartesi ve 11 Mayıs 2021 Salı günleri tam gün, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmalarına karar verildi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü “Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik tedbirler” adlı genelge yayımladı.
Genelgede Covid-19’un yayılımın en aza indirilmesi amacıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği hatırlatıldı.

İlgili genelgede yer alan esnek çalışma yöntemlerinin titizlikle uyulması gerektiği ifade edildi. Genelgede, 30 Nisan 2021 tarihi itibariyle; sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç olmak üzere; hizmetlerin asgari personelle yürütülmesi, yine hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 Pazartesi ve 11 Mayıs 2021 Salı günleri tam gün, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü yarım gün idari izinli sayılmalarına karar verildi.

2021 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

13 Mayıs Perşembe günü başlıyor, 15 Mayıs Cumartesi günü ise bitiyor.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı