Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 10:11 Bu haber 1834 kez okundu
 
Ak Parti’den açıklama geldi
Gerede sınırlarında bulunan Ahmetler, Aydınlar ve Yakakaya köy yolları hakkında yerel basında çıkan haberlere ilişkin AK Parti Bolu İl Başkanlığı açıklama yayımladı.
SİYASET Haberi
 Ak Parti’den açıklama geldi

Çukurlarla dolu Ahmetler, Aydınlar ve Yakakaya köy yollarının medyaya yansımasının ardından AK Parti Bolu İl Başkanlığından yapılan açıklamada üç köyün yolunun kış ayının bitmesinin ardından asfaltlanacağı belirtildi.

İlçemize bağlı bazı yolların çukurlarla dolu olması nedeniyle köylülerin tepkisine neden olan Ahmetler, Aydınlar ve Yakakaya yollarının içler acısı halinin medyaya yansımasının ardından vatandaşların çağrıda bulunduğu AK Partiden resmi açıklama geldi.

Gerede'ye bağlı Ahmetler, Aydınlar ve Yakakaya köy yollarının da içinde bulunduğu 15 kilometrelik köy yolu geçtiğimiz yıl Bolu İl Özel İdaresi tarafından asfaltlama programına alındığı ifade edilen açıklamada; "Dolgu malzemesinin zemine oturması ve alt yapının asfaltlamaya uygun hale gelebilmesi için belli bir süre beklenmiştir," ifadeleri kullanıldı.

AK Parti Bolu İl Başkanlığı, Ahmetler, Aydınlar ve Yakakaya köy yolları ile ilgili yerel basında çıkan haberlerle ilgili yayımladığı açıklamada; 15 kilometrelik köy yolu geçtiğimiz yıl Bolu İl Özel İdaresi tarafından asfaltlama programına alınmış olup, bu kapsamda kış mevsimi öncesi yapılan çalışmalar neticesinde onlarca kamyon dolgu malzemesi serilerek asfaltlama öncesi yolun alt yapısı hazırlanmıştır. Dolgu malzemesinin zemine oturması ve alt yapının asfaltlamaya uygun hale gelebilmesi için belli bir süre beklenmiştir.

Kış ayının bitmesi ve havaların düzelmesi ile birlikte açılacak asfaltlama sezonunda Ahmetler, Aydınlar ve Yakakaya köy yollarının da içinde bulunduğu 15 kilometrelik köy yoluna asfalt serimi gerçekleştirilecektir. Konuya ilişkin gerekli bilgilendirme geçtiğimiz yıl bölge halkına yapılmıştır. AK Parti Bolu İl Başkanımız Suat Güner, AK Parti Milletvekillerimiz Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü ile Bolu İl Özel İdaremiz Bolu halkının sorunlarını çözmek adına gerekli çalışmaları yoğun şekilde sürdürüyor" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı