Haber Detayı
29 Haziran 2021 - Salı 13:53 Bu haber 664 kez okundu
 
600’den fazla çalışana tarama yapıldı!
"Gerede Deri İhtisas ve Sanayi Bölgesinde hizmet veren 39 farklı firmaya 600’den fazla çalışana kapsamlı sağlık taraması yapıldı."
EKONOMİ Haberi
600’den fazla çalışana tarama yapıldı!

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçirilen proje ile Gerede Deri İhtisas ve Sanayi Bölgesinde hizmet veren firmalara iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi hibe programı uygulanıyor.

Proje kapsamında Gerede Deri İhtisas ve Sanayi Bölgesinde hizmet veren 39 farklı firmaya 600’den fazla çalışana kapsamlı sağlık taraması yapıldığı belirtildi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen deri sektöründe iş sağlığı ve güvenliği iyi uygulama örneği projesi, iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi hibe programı Gerede Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçirilmeye başladı.

Öte yandan ilgili proje kapsamında Mayıs ayı içerisinde Gerede Deri İhtisas ve Sanayi Bölgesinde hizmet veren 13 firmanın basınçlı kaplarının periyodik kontrolleri, 13 farklı firmanın kaldırma ve taşıma ekipmanlarının periyodik kontrolleri, 21 farklı firmanın elektrik tesisat ve aydınlatma ekipmanlarının periyodik kontrolleri ve 4 farklı firmanın makine ve cihazların topraklama ölçümleri gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı