EKONOMİ Haber Girişi: 22.11.2021 - 11:05, Güncelleme: 22.11.2021 - 11:08

Gerede'de, dericiler için kırsal kalkınma yatırımları tanıtıldı

 

Gerede'de, dericiler için kırsal kalkınma yatırımları tanıtıldı

""Toplantıda konuşan İl Müdürü İzzet Murat, Kırsal Kalkınma Destek Programından üretici ve üretici adaylarının azami düzeyde faydalanmasını tavsiye etti.""
Gerede’de deri sektörü için kırsal kalkınma yatırımlarında tanıtım toplantısı yapıldı. Gerede TSO Konferans Salonunda yapılan toplantıya Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Resul Deveci katılım sağladı. Tarım ve Orman Bakanlığı Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bolu İl Müdürlüğünün sunumunda kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi ve kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının desteklenmesi bilgilendirme toplantısı ilçemiz Gerede’de yapıldı. Toplantıda konuşan İl Müdürü İzzet Murat, Kırsal Kalkınma Destek Programından üretici ve üretici adaylarının azami düzeyde faydalanmasını tavsiye etti. Müdür Murat, konuşmasında; “Öncelikler göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. 73 farklı makine ekipman, GES (Güneş Enerjisi Sistemleri), Tarımsal sanayi yatırımları, vb. birçok farklı konuda sunulan desteklerle kırsalda sürdürülebilir üretimin sağlanması ve işletmelerin modernizasyonu konularında yatırımcılarımız desteklerden faydalanabileceklerdir. Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında devletimizin sunmuş olduğu destek kapsamında üreticilerimiz işletmesindeki eksiklerini tamamlamakla birlikte üretici adaylarımız ve tarımsal amaçlı yatırımcılarımız da maliyetlerini önemli ölçüde düşüreceklerdir. Kontrol eden kurum olarak sizler adına giriş yapamamakla birlikte bayilerimiz ve arkadaşlarımız destekleme kapsamında üretici ve üretici adaylarımıza bilgi ve teknik destek aşamasında yardımcı olacaklardır. Kırsal Kalkınma Destek Programından üretici ve üretici adaylarımız azami düzeyde faydalanmalıdır. Programın üreten Bolu’muzun üreten ellerine hayırlı olmasını diliyor, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum," sözlerine yer verdi. Öte yandan verilen diğer bilgilere göre, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Başvuru Dönemi ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2021-2022 Başvuru Dönemi Hakkında Uygulama Esasları yayınlanmış olup, 31/10/2021 tarihi itibariyle online başvurularında başladığı öğrenildi. Ayrıca, konu ile ilgili Bolu merkez ve ilçelerinde de bilgilendirme toplantıları yapılıyor.
""Toplantıda konuşan İl Müdürü İzzet Murat, Kırsal Kalkınma Destek Programından üretici ve üretici adaylarının azami düzeyde faydalanmasını tavsiye etti.""

Gerede’de deri sektörü için kırsal kalkınma yatırımlarında tanıtım toplantısı yapıldı. Gerede TSO Konferans Salonunda yapılan toplantıya Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Resul Deveci katılım sağladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bolu İl Müdürlüğünün sunumunda kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi ve kırsal ekonomik altyapı yatırımlarının desteklenmesi bilgilendirme toplantısı ilçemiz Gerede’de yapıldı.

Toplantıda konuşan İl Müdürü İzzet Murat, Kırsal Kalkınma Destek Programından üretici ve üretici adaylarının azami düzeyde faydalanmasını tavsiye etti.

Müdür Murat, konuşmasında; “Öncelikler göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. 73 farklı makine ekipman, GES (Güneş Enerjisi Sistemleri), Tarımsal sanayi yatırımları, vb. birçok farklı konuda sunulan desteklerle kırsalda sürdürülebilir üretimin sağlanması ve işletmelerin modernizasyonu konularında yatırımcılarımız desteklerden faydalanabileceklerdir. Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında devletimizin sunmuş olduğu destek kapsamında üreticilerimiz işletmesindeki eksiklerini tamamlamakla birlikte üretici adaylarımız ve tarımsal amaçlı yatırımcılarımız da maliyetlerini önemli ölçüde düşüreceklerdir. Kontrol eden kurum olarak sizler adına giriş yapamamakla birlikte bayilerimiz ve arkadaşlarımız destekleme kapsamında üretici ve üretici adaylarımıza bilgi ve teknik destek aşamasında yardımcı olacaklardır. Kırsal Kalkınma Destek Programından üretici ve üretici adaylarımız azami düzeyde faydalanmalıdır. Programın üreten Bolu’muzun üreten ellerine hayırlı olmasını diliyor, sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum," sözlerine yer verdi.

Öte yandan verilen diğer bilgilere göre, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Başvuru Dönemi ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2021-2022 Başvuru Dönemi Hakkında Uygulama Esasları yayınlanmış olup, 31/10/2021 tarihi itibariyle online başvurularında başladığı öğrenildi. Ayrıca, konu ile ilgili Bolu merkez ve ilçelerinde de bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mercanmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.