Gerede’ye hibe destekli kredi

EKONOMİ 05.04.2022 - 09:55, Güncelleme: 05.04.2022 - 09:56 6960+ kez okundu.
 

Gerede’ye hibe destekli kredi

""Gerede’de uygulanacak motorlu testere, dış cephe mantolama ve katı yakıtlı kat kaloriferi projeleri için kullandırılacak krediler yapılan toplantılarda tespit edilerek sahiplerini buldu.""
Gerede Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, ilçemizde 10 köyde 47 aileye dış cephe mantolama projesi kapsamında kredi kullandırılacağı ve bu kredinin yüzde 20’sinin ORKÖY hibesi olup, kalanının 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl boyunca yıllık 5 taksitte geri ödemeli olacağı bildirildi. Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün orman köylülerinin desteklenmesi projesi (ORKÖY) kapsamında, orman köylüsünü bilgilendirmek ve kredi kullanmak isteyenleri tespit etmek için Gerede Orman İşletme Müdürlüğünce düzenlenen toplantılar tamamlandı. Yapılan Toplantılara Orman İşletme Şefleri, ORKÖY sorumlusu, ilgili köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda, verilecek kredilerin kimler tarafından kullanılabileceği, yapılacak olan iş ve işlemlerin nasıl yürütüleceği, kredilerin geri ödemesinin nasıl ve hangi zamanlarda olacağı, kredi geri ödemesi yapılamadığı durumlarda karşılaşacak olan sorunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Gerede’de uygulanacak motorlu testere, dış cephe mantolama ve katı yakıtlı kat kaloriferi projeleri için kullandırılacak krediler yapılan toplantılarda tespit edilerek sahiplerini buldu. 2022 yılında ORKÖY kapsamında Gerede Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Dursunfakı köyünde 5 aile, Külef köyünde 5 aile, Adaköy köyünde 4 aile, Çayören köyünde 5 aile, Dağkara köyünde 3 aile, Yazıkara köyünde 6 aile, Salur köyünde 5 aile, Güneydemirciler köyünde 4 aile, Çağış köyünde 5 aile, Aşağıkuldan köyünde 5 aileye Dış Cephe Mantolama projesi kapsamında kredi kullandırılacağı, bu kredinin %20 si ORKÖY hibesi olup, kalanının 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl boyunca yıllık 5 taksitte geri ödemeli olacağı, Yazıkara 3 aileye Katı Yakıtlı Kalorifer Sistemi projesi kapsamında kredi kullandırılacağı, bu kredinin %20 sinin ORKÖY hibesi olacağı Karapazar 10 Motorlu Testere (Kabuk Soyma Aparatlı-Benzinli) kredisi kullandırılacağı ve bu kapsamda kullandırılan kredilerin %20 sinin ORKÖY hibesi olacağı bildirildi. Yetkililerce yapılan açıklamada, Orman köylülerimize verilen ORKÖY desteklerinin, orman köylüsünün refah düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiği ve alternatif geçim kaynaklarının oluşturularak orman köylüsünün her daim yanında olunduğunun hissettirileceği ifade edildi.
""Gerede’de uygulanacak motorlu testere, dış cephe mantolama ve katı yakıtlı kat kaloriferi projeleri için kullandırılacak krediler yapılan toplantılarda tespit edilerek sahiplerini buldu.""

Gerede Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, ilçemizde 10 köyde 47 aileye dış cephe mantolama projesi kapsamında kredi kullandırılacağı ve bu kredinin yüzde 20’sinin ORKÖY hibesi olup, kalanının 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl boyunca yıllık 5 taksitte geri ödemeli olacağı bildirildi.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünün orman köylülerinin desteklenmesi projesi (ORKÖY) kapsamında, orman köylüsünü bilgilendirmek ve kredi kullanmak isteyenleri tespit etmek için Gerede Orman İşletme Müdürlüğünce düzenlenen toplantılar tamamlandı.

Yapılan Toplantılara Orman İşletme Şefleri, ORKÖY sorumlusu, ilgili köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda, verilecek kredilerin kimler tarafından kullanılabileceği, yapılacak olan iş ve işlemlerin nasıl yürütüleceği, kredilerin geri ödemesinin nasıl ve hangi zamanlarda olacağı, kredi geri ödemesi yapılamadığı durumlarda karşılaşacak olan sorunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler verildi.

Gerede’de uygulanacak motorlu testere, dış cephe mantolama ve katı yakıtlı kat kaloriferi projeleri için kullandırılacak krediler yapılan toplantılarda tespit edilerek sahiplerini buldu.

2022 yılında ORKÖY kapsamında Gerede Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Dursunfakı köyünde 5 aile, Külef köyünde 5 aile, Adaköy köyünde 4 aile, Çayören köyünde 5 aile, Dağkara köyünde 3 aile, Yazıkara köyünde 6 aile, Salur köyünde 5 aile, Güneydemirciler köyünde 4 aile, Çağış köyünde 5 aile, Aşağıkuldan köyünde 5 aileye Dış Cephe Mantolama projesi kapsamında kredi kullandırılacağı, bu kredinin %20 si ORKÖY hibesi olup, kalanının 1 yıl geri ödemesiz 5 yıl boyunca yıllık 5 taksitte geri ödemeli olacağı, Yazıkara 3 aileye Katı Yakıtlı Kalorifer Sistemi projesi kapsamında kredi kullandırılacağı, bu kredinin %20 sinin ORKÖY hibesi olacağı Karapazar 10 Motorlu Testere (Kabuk Soyma Aparatlı-Benzinli) kredisi kullandırılacağı ve bu kapsamda kullandırılan kredilerin %20 sinin ORKÖY hibesi olacağı bildirildi.

Yetkililerce yapılan açıklamada, Orman köylülerimize verilen ORKÖY desteklerinin, orman köylüsünün refah düzeyinin yükseltilmesinin hedeflendiği ve alternatif geçim kaynaklarının oluşturularak orman köylüsünün her daim yanında olunduğunun hissettirileceği ifade edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mercanmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kemal
(05.04.2022 19:32 - #261)
Kimmiş çağış köyünden beş aile
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mercanmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.