EKONOMİ Haber Girişi: 24.09.2021 - 16:11, Güncelleme: 25.10.2021 - 15:23

Gerede OSB’den 2 milyon hibeli işgücü atağı!

 

Gerede OSB’den 2 milyon hibeli işgücü atağı!

"Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptıklarını belirtti."
Gerede Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan fabrikalara nitelikli işgücü sağlayabilmek için Gerede OSB’nin projesi kabul edildi ve MARKA’dan yaklaşık 2 milyon TL hibe desteği alacak. Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, SOGEP kapsamında hazırlanan proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptıklarını belirtti. Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, şunları anlattı; “Organize Sanayi Bölgelerinin sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağı yetiştirmek için çok ciddi yatırımlar yaptığı aşikar durumdadır. Gerek teorik ve pratik eğitime gerekse fiziki alt yapıya yapılan bu yatırımların hepsinin ortak amacı, gençlerimizin üreten nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Şu anda Türk sanayisinin en önemli ihtiyacı, üretimde katma değeri artıracak niteliksel bir dönüşüm hamlesi yapmaktır. Gerede Organize Sanayi Bölgesi olarak sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir bölge olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal gelişmeyi destekleme programı (SOGEP) kapsamında hazırlamış olduğumuz proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptık. Kabul edilen hibe başvurumuz ile alınacak makineler ve hazırlanan projenin hayata geçmesi için BAİBÜ Gerede MYO Müdürü ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ferudun Kaya ve Gerede MYO öğretim elemanları ile birlikte bölgemizde bulunan tekstil, jelatin ve demir çelik fabrikalarını ziyaret ettik. Verimli geçen bu ziyaretlerin ardından karşılıklı yapılan istişareler ile Gerede OSB, Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kurulacak Mesleki Yeterlilik Merkezi için çalışmalarımız başlamıştır." Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Saraç, iyi eğitim almış gençlerle birlikte başaracaklarına vurgu yaparak, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı; "İnşallah bu niteliksel dönüşümü, Gerede OSB, BAİBÜ Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapacağımız mesleki yeterlilik merkezinde yetişen, hem teoride hem de pratikte iyi eğitim almış gençlerimizle birlikte başaracağız”
"Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptıklarını belirtti."

Gerede Organize Sanayi Bölgesinde faaliyette bulunan fabrikalara nitelikli işgücü sağlayabilmek için Gerede OSB’nin projesi kabul edildi ve MARKA’dan yaklaşık 2 milyon TL hibe desteği alacak.

Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, SOGEP kapsamında hazırlanan proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptıklarını belirtti.

Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Saraç, şunları anlattı; “Organize Sanayi Bölgelerinin sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte insan kaynağı yetiştirmek için çok ciddi yatırımlar yaptığı aşikar durumdadır. Gerek teorik ve pratik eğitime gerekse fiziki alt yapıya yapılan bu yatırımların hepsinin ortak amacı, gençlerimizin üreten nesiller olarak yetişmesine katkı sağlamaktır. Şu anda Türk sanayisinin en önemli ihtiyacı, üretimde katma değeri artıracak niteliksel bir dönüşüm hamlesi yapmaktır.

Gerede Organize Sanayi Bölgesi olarak sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir bölge olarak T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sosyal gelişmeyi destekleme programı (SOGEP) kapsamında hazırlamış olduğumuz proje ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansından, metal döküm, kimya proses, tekstil boyama makineleri için 2 milyon 400 bin TL değerinde hibe başvurusu yaptık. Kabul edilen hibe başvurumuz ile alınacak makineler ve hazırlanan projenin hayata geçmesi için BAİBÜ Gerede MYO Müdürü ve Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ferudun Kaya ve Gerede MYO öğretim elemanları ile birlikte bölgemizde bulunan tekstil, jelatin ve demir çelik fabrikalarını ziyaret ettik. Verimli geçen bu ziyaretlerin ardından karşılıklı yapılan istişareler ile Gerede OSB, Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile kurulacak Mesleki Yeterlilik Merkezi için çalışmalarımız başlamıştır."

Gerede Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Saraç, iyi eğitim almış gençlerle birlikte başaracaklarına vurgu yaparak, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı; "İnşallah bu niteliksel dönüşümü, Gerede OSB, BAİBÜ Gerede MYO, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi ve Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapacağımız mesleki yeterlilik merkezinde yetişen, hem teoride hem de pratikte iyi eğitim almış gençlerimizle birlikte başaracağız”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mercanmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.