Gerede Belediye Başkanı Allar: '11.75 hektarlık metruk bir alanda yerinde dönüşüm, zor bir mesele' dedi

EKONOMİ 26.04.2022 - 09:18, Güncelleme: 26.04.2022 - 09:20 8593+ kez okundu.
 

Gerede Belediye Başkanı Allar: '11.75 hektarlık metruk bir alanda yerinde dönüşüm, zor bir mesele' dedi

""Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar: 2012 yılında benden önceki belediye başkanımız öngörü ile başlatmış ve netice olarak 2014 yılından sonra biz de bu projeyi devam ettirmek için mücadele veriyoruz.""
Gerede’de kentsel dönüşüm süreci başlıyor. Gerede’de fay hattı üzerindeki Demirciler Mahallesi kentsel dönüşüm alanı olarak kamulaştırılırken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Fay hattının üzerinde bulunan, hemşehrilerimizle mutabakatlar sağlandı. İnşallah kazma bayram sonrası vurulacak” dedi. Türkiye’nin birçok ilinden gelen kamulaştırma kararlarında ilçemiz Demirciler Mahallesi de yer aldı. Kamulaştırma kararıyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: “Bolu İli, Gerede İlçesi, Demirciler Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve yapılan çalışmalar sonucunda aktif fay hattı ve çevresindeki tampon bölgede kaldığı tespit edilen, ekli listede kamulaştırma bilgileri gösterilen 6306 satılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamındaki özel mülkiyetlere konu taşınmazların, üzerlerindeki yapılarla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.” “11.75 HEKTARLIK METRUK BİR ALANDA YERİNDE DÖNÜŞÜM” Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kentsel dönüşüm konusunda uzun süredir çalışmaların devam ettiğini ve fay hattı üzerindeki vatandaşların daha güvenli bir yaşama kavuşturulacağını belirterek, “Üzerinde ciddi emek sarf ettiğimizi kentsel dönüşüm projemiz var. Bu son derece önemli bir proje bizim açımızdan. 2012 yılında benden önceki belediye başkanımız öngörü ile başlatmış ve netice olarak 2014 yılından sonra biz de bu projeyi devam ettirmek için mücadele veriyoruz. 11.75 hektarlık metruk bir alanda yerinde dönüşüm, zor bir mesele. Fay hattındaki insanlarımızı daha nitelikli, daha güvenli bir yaşam standardına kavuşturabilmek için, olası afetlere karşı koruma görevimiz var zaten bizim. Hem yerel yönetimin aynı zamandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da bu konuda emekleri var” dedi. Vatandaşlarla anlaşmaların sağlandığını ve bayram sonrası kazmaların vurulacağını aktaran Allar, “Şu anda birinci etap fay hattının üzerinde bulunan, hemşehrilerimizle mutabakatlar sağlandı, firma belli oldu; 55 konut, 9 iş yeri birinci etap ihalesi yapıldı. İnşallah kazma bayram sonrası vurulacak.  O projeyi de hayata geçirdiğimizde Gerede’nin şekli şemali değişecek” ifadelerini kullandı. BİRİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR Gerede’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışması iki etap şeklinde gerçekleştirilecek. İlk etapta fay hattı üzerinde bulunan yapılarda çalışma gerçekleştirilecek. İkinci etap ilerleyen zamanlarda, fay hattının dışındaki bölgelerde başlayacak.
""Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar: 2012 yılında benden önceki belediye başkanımız öngörü ile başlatmış ve netice olarak 2014 yılından sonra biz de bu projeyi devam ettirmek için mücadele veriyoruz.""

Gerede’de kentsel dönüşüm süreci başlıyor. Gerede’de fay hattı üzerindeki Demirciler Mahallesi kentsel dönüşüm alanı olarak kamulaştırılırken, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Fay hattının üzerinde bulunan, hemşehrilerimizle mutabakatlar sağlandı. İnşallah kazma bayram sonrası vurulacak” dedi.

Türkiye’nin birçok ilinden gelen kamulaştırma kararlarında ilçemiz Demirciler Mahallesi de yer aldı. Kamulaştırma kararıyla ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Bolu İli, Gerede İlçesi, Demirciler Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve yapılan çalışmalar sonucunda aktif fay hattı ve çevresindeki tampon bölgede kaldığı tespit edilen, ekli listede kamulaştırma bilgileri gösterilen 6306 satılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamındaki özel mülkiyetlere konu taşınmazların, üzerlerindeki yapılarla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir.”

“11.75 HEKTARLIK METRUK BİR ALANDA YERİNDE DÖNÜŞÜM”

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, kentsel dönüşüm konusunda uzun süredir çalışmaların devam ettiğini ve fay hattı üzerindeki vatandaşların daha güvenli bir yaşama kavuşturulacağını belirterek, “Üzerinde ciddi emek sarf ettiğimizi kentsel dönüşüm projemiz var. Bu son derece önemli bir proje bizim açımızdan. 2012 yılında benden önceki belediye başkanımız öngörü ile başlatmış ve netice olarak 2014 yılından sonra biz de bu projeyi devam ettirmek için mücadele veriyoruz. 11.75 hektarlık metruk bir alanda yerinde dönüşüm, zor bir mesele. Fay hattındaki insanlarımızı daha nitelikli, daha güvenli bir yaşam standardına kavuşturabilmek için, olası afetlere karşı koruma görevimiz var zaten bizim. Hem yerel yönetimin aynı zamandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın da bu konuda emekleri var” dedi.

Vatandaşlarla anlaşmaların sağlandığını ve bayram sonrası kazmaların vurulacağını aktaran Allar, “Şu anda birinci etap fay hattının üzerinde bulunan, hemşehrilerimizle mutabakatlar sağlandı, firma belli oldu; 55 konut, 9 iş yeri birinci etap ihalesi yapıldı. İnşallah kazma bayram sonrası vurulacak.  O projeyi de hayata geçirdiğimizde Gerede’nin şekli şemali değişecek” ifadelerini kullandı.

BİRİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Gerede’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışması iki etap şeklinde gerçekleştirilecek. İlk etapta fay hattı üzerinde bulunan yapılarda çalışma gerçekleştirilecek. İkinci etap ilerleyen zamanlarda, fay hattının dışındaki bölgelerde başlayacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mercanmedya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.