"Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır"
Eklenme Tarihi : 04.03.2013 15:55
Okunma Sayısı : 292
Yorum Sayısı : 0
AAA
Gerede Vergi Dairesi çalışanları, hafta içersinde gazetemizi ziyaret ederek, vergi haftası konusunda değerlendirmelerde bulundu...
Gerede Vergi Dairesi çalışanları, vergi haftası kutlamaları dâhilinde mercanmedya yayın grubunu ziyaret ederek, çalışmalarımızda başarılar diledi.

Yenilenen merkez binamızı da görme imkânı bulan heyet arasında, Gerede Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Cevat Bostancıoğlu ve Gelir Uzmanlarından Faik Karakuş ile Fuat Kaya yer alırken; yayın grubumuz içerisindeki isimlerden  Ali Sağlam ve İsmail Yahya Varlıtürk de ziyarette hazır bulundu.

Hafta içersinde gazetemizi ziyaret eden heyet, Gerede'de önemli bir boşluğu doldurduğumuza işaret ederek, yerel basının hayli önemli olduğuna vurgu yaptı.
İçerisinde bulunduğumuz haftanın, kendileri için hayli önemli olduğuna vurgu yapan Müdür Yardımcısı Bostancıoğlu, 25 Şubat - 03 Mart tarihlerinin vergi haftası olarak kutlanacağını kaydetti.

Her yıl geleneksel olarak kutlanan vergi haftasının yirmi dördüncüsünün kutlandığını kaydeden Bostancıoğlu; “İlçemizde kurulu çeşitli meslek örgütleri, odalar, okullar ve sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek verginin ve kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin önemi konusunda bilgilendirilmelerde bulunuldu. 

Diğer yandan vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren bazı mükellefler de ziyaret edilerek kendilerine teşekkür edildi. Bu vesile ile gerçek kazançlarını beyan ederek vergilerini ödeyen tüm mükelleflerimize ve yaptıkları harcamalar karşılığında belgelerini alarak kayıt dışı ekonomi ile mücadele çerçevesinde sorumluluk bilinci içerisinde hareket eden tüm Gerede halkına teşekkür ederiz,” dedi.

Gazetemiz sahibi Ömer Faruk Özcan ise vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğunu belirterek; “Verginin ne kadar önemli olduğunu bilen insanlarız. Çünkü gerek merkezi hükümetin, gerekse yerel yönetimlerin gerçekleştirdikleri hizmetler ve projeler, halkımızın ödemiş olduğu vergilerle yapılmaktadır” diye konuştu.
SÖZ SİZDE
Yorum yazın , sesinizi duyurun
Henüz hiç yorum yazılmadı .11