İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
12 Temmuz 2016 - Salı 19:24 Bu haber 3925 kez okundu
 
“Ömrünüz uzun olsun”
Çağımızın deyim yerindeyse olmazsa olmazlarından sayılan; insanoğlunun yaşamsal ihtiyaçlardan ev ve araba arzusunu kurduğu sistemle hem de faize bulaştırmadan gerçeğe dönüştüren tanınmış işadamı Geredeli hayırsever Emin Üstün, geleceğimizi emanet etmeye hazırlandığımız gençlere yeni eğitim alanı kazandırmak için kolları sıvadı..
GÜNDEM Haberi
“Ömrünüz uzun olsun”

Ülke geneline ulaştırdığı projeleri ile kamuoyunun  en dikkat çeken isimleri arasında gösterilen hayırsever hemşehrimiz, başarılı işadamı Emin Üstün, doğup büyüdüğü memleketi Gerede'yi unutmuyor.

Çağımızın deyim yerindeyse olmazsa olmazlarından sayılan, insanoğlunun yaşamsal ihtiyaçlardan ev ve araba arzusunu kurduğu sistemle hem de faize bulaştırmadan gerçeğe dönüştüren tanınmış işadamı Geredeli Emin Üstün, geleceğimizi emanet etmeye hazırlandığımız gençlere yeni eğitim alanı kazandırmak için kolları sıvadı.

Geredeli işadamı Emin Üstün, Gerede'ye 16 derslikli lise yapımının ilk aşaması olan protokol anlaşmalarını vilayette imzaladı.

Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi kapsamında Bolu Valiliği ile Geredeli hayırsever işadamı Abdurrahman Emin Üstün arasında ilçemize yapılacak olan 16 derslikli lise için protokol imzalandı. Gerede'ye yapılacak olan Habibullah Üstün Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'nin yapımının tamamı tanınmış işadamı hayırsever Emin Üstün tarafından karşılanacak.

Bolu Valiliğinde yapılan protokol törenine, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Kâtip Üyesi Fehmi Küpçü, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak, Gerede Kaymakamı Aslan Yurt, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Hayırsever Abdurrahman Emin Üstün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Camcı, BESOB Başkanı Tahir Gayret, Gerede ESOB Başkanı Abdullah Güler ile Gerede’den gelen heyet katıldı.

Protokol imza töreninde ilk olarak, Gerede'ye yapılacak olan 16 derslikli lise yapımı için düzenlenen protokol metni okunarak, yapılacak okul hakkında bilgiler verildi ve ilgililerin yükümlülükleri belirtildi.

Metninin okunmasının ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Geredeli hayırsever Emin Üstün, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve  İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk tarafından protokol metni imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından tanınmış işadamı Emin Üstün'e teşekkür eden Bolu Valisi Aydın Baruş; "Gördüğümüz kadarıyla Geredeliler tek yumruk olmuş, bu mutluluğu hep birlikte paylaşmak için buraya gelmişler," dedi.

Vali Baruş, törende yaptığı konuşmasında; "Gerede ilçemize hayırseverimizin bağışı ile bir okul daha kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla Geredeliler tek yumruk olmuş, bu mutluluğu hep birlikte paylaşmak için buraya gelmişler. Ben de Gerede insanını tebrik ediyorum. Çünkü hakikaten memleketimiz için çok müstesna insanlar yetiştirmiş. Aynı zamanda da eğitime çok önem veriyorlar. Bu önemin neticesinde de Belediye Başkanlığı'nın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Hayırseverimiz Abdurrahman Emin Üstün beyin gayretleriyle güzel bir eser ortaya çıkaracağız. İnşallah Geredemize ve çocuklarımıza hayırlı olur. Bu yapılacak okullarda ülkemize hayırlı hizmet edecek nesiller yetişir. Bu yatırım Gerede ilçemize, İlimize ve ülkemize hayırlı olsun" sözlerine yer verdi.

Öte yandan, törende söz verilen Fehmi Küpçü ise, Hayırsever işadamı Emin Üstün ile aynı köylü olduklarını belirterek, hemşehrisine teşekkür etti.

Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Fehmi Küpçü, konuşmasında; "Onlar zahmet etmişler, böyle bir yatırım için kalkıp gelmişler. Biz de Ankara'dan gelip burada bulunalım dedik. Gerede İlçemize böyle bir yatırımı kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlı mübarek etsin ve Allah razı olsun diyoruz," ifadelerine yer verdi.
Türkiye genelinde yaşayan pek çok ismi ev ve araba sahibi yapan projeleri ile bilinen hayırsever Emin Üstün ise, "İnşallah memleketimiz için hayırlı olur. Bu işlerin devamını yapmayı Allah inşallah diğer hemşerilerimize de nasip eder. Hayırlı olsun, Allah mübarek etsin" diye konuştu.

Törende konuşan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar da; "Emin Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Değerli Hemşehrimiz Hayırsever Sayın Abdurrahman Emin Üstün tarafından İlçemiz Yenimahalle'ye yaptırılacak 16 derslikli Kız İmam Hatip Lisesinin protokolünü imzaladık. Sayın ağabeyimize şahsım ve ilçe halkım bu okulu ilçemize kazandırmasından dolayı çok teşekkür ederim. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu yapılacak okullarda ülkemize hayırlı hizmet edecek nesiller yetişir. Sayın Emin Üstün ağabeyimize şahsım ve ilçe halkım adına tekrar şükranlarımı sunarım," sözlerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı