Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 11:47 Bu haber 726 kez okundu
 
İlgi yoğun oldu
"Din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim, salavat-ı şerife, ilahi ve kasideler eşliğinde okunan mevlid-i şerife müteakiben başlayan program İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nun sohbetiyle devam etti."
YAŞAM Haberi
İlgi yoğun oldu

Berat Kandili dolayısıyla Gerede’de vatandaşlar camilere akın etti. Berat Kandili münasebetiyle Gerede İlçe Müftülüğü tarafından akşam ile yatsı namazı arasında Yeni Cami’de düzenlenen özel programa cemaatin ilgisi yoğun oldu.

Din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim, salavat-ı şerife, ilahi ve kasideler eşliğinde okunan mevlid-i şerife müteakiben başlayan program İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu’nun sohbetiyle devam etti.

Allah Resûlü’nün üç aylarda hatırlattığı, “Allah’ım! Recep ve Şâban aylarını hakkımızda mübarek eyle, bizi Ramazan ayına ulaştır.” Hadisi şerifiyle başlattığı sohbetinde konuşan Müftü Şenoğlu; "Recep ayı, içinde Regâib ve Mi’rac gecelerini idrak ettik, Şâban ayını Berat gecesi ile taçlandıracağız” diye konuştu.

Gerede İlçe Müftüsü  Abdurrahman Şenoğlu; “Allah Resûlü, üç aylardan Recep ve Şâban ayına, bu ayların sonuncusu tüm senenin sultanı olan Ramazan’a hazırlayıcı olmaları bakımından değer vermiş ve bu aylarda bulunan birtakım geceleri ise özellikle ibadetle geçirmiştir," dedi.

Üç ayların başında düzenlenen duası kadir gecesinde yapılacak 1001 hatim kampanyasını da hatırlatarak sohbetini tamamladı. Hemşehrilerimizin yoğun halde katıldığı kandil programı, Müftü Şenoğlu’nun duasının ardından son buldu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı