Haber Detayı
15 Mart 2021 - Pazartesi 15:33 Bu haber 857 kez okundu
 
Her yıl düzenleniyor
"İşletme şefleri tarafından verilen eğitimlerde pek çok önemli konuda bilgiler aktarıldı."
EĞİTİM Haberi
Her yıl düzenleniyor

Gerede ’de orman koruma eğitimi yapıldı. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen eğitimler kapsamında yapılan eğitimlere Gerede Orman İşletme Müdürlüğü ile devam edildi.

İşletme şefleri tarafından verilen eğitimlerde pek çok önemli konuda bilgiler aktarılırken; sıklıkla rastlanılan hatalar ve dikkat edilecek hususlarda uyarılarda da bulunuldu.

Melih Gökçek Kültür Merkezi'nde tertip edilen eğitim programında; toplu koruma ekipleri, toplu koruma faaliyetleri, orman suçları ile ilgili düzenlenen suç tutanakları ve orman suçlarına müdahalede dikkat edilecek hususlar, silah kullanma yetkileri, orman ürünlerine verilecek tezkereler, ormanlarda zarar yapan böceklerle mücadele yöntemleri ve orman yangınlarıyla mücadele konularında bilgiler aktarıldı.

Gerede Orman İşletme Müdürü Vasfi Cem Bulut, İşletme Müdür Yardımcıları Halil Kustul ve Engin Yormaz  ile orman muhafaza memurlarının katıldığı eğitimde uygulamalardan örnekler verilerek sıklıkla rastlanılan hatalar ve dikkat edilecek hususlarda uyarılarda da bulunuldu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı