Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 13:34 Bu haber 3992 kez okundu
 
Gerede'de, 90'dan 150’ye çıkıyor!
"Gerede Belediye Başkanlığı, ilçe genelinde kullandığı hoparlörleri yeniliyor."
ASAYİŞ Haberi
Gerede'de, 90'dan 150’ye çıkıyor!

Gerede Belediye Başkanlığı ilan ve duyuru amacıyla ilçe genelinde kullandığı hoparlörleri yeniliyor. Yenilenen dijital sistem bilgisayar kontrol sistemi üzerine kuruldu. Sistem kapsamında ilçe genelinde 8 mahalleye ek olarak Deri Sanayi Bölgesi, Karma OSB, Deri OSB ve Esentepe’de bulunan 300 adet hoparlör yenileniyor, 90 olan alıcı sayısı ise 150’ye çıkıyor.

İlçenin yeni alanlarına yapılan konutlardan talepler geldiğini belirten Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “İlçemizde kullanılan anons sisteminin eski olması sebebiyle sesin anlaşılmasında sorun yaşanıyordu. Aynı zamanda gelişen Geredemizin yeni alanlarına yapılan konutlardan da talepler geliyordu. Bütün mahallelerimizdeki tüm sistemler komple değiştirilerek telsiz alıcılar ve hoparlörler kuruluyor. Mevcut sisteme 1 adet bilgisayarlı kontrol sistemi, 300 hoparlör ve 150 alıcı kurulmaya başlandı," diye konuştu.

Konuya ilişkin bilgiler veren Başkan Allar, şöyle devam etti; "Anons sistemimiz yeni sistem ile ilçe merkezimizde ve mahallelerimizde daha net olarak anlaşılacaktır. AK Masamıza gelen talep ve şikayetlerin en başında gelen anons sistemi sorununu vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda çözüme kavuşturduk."

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı