Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 11:12 Bu haber 2061 kez okundu
 
'Gerede büyük bir potansiyele sahip..'
" Prof. Dr. Altıntaş, ilçenin deri sanayiciliği yanında turizm açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi."
EKONOMİ Haberi
'Gerede büyük bir potansiyele sahip..'

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, “Gerede’nin Turizm Olanaklarının Değerlendirilmesi” konulu konferans düzenledi.

Gerede'de tertip edilen konferansı, BAİBÜ Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden Araştırma Görevlisi Dr. İsa Bayhan verdi.

Konferansın açılış konuşmasını Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Kadir Murat Altıntaş yaptı. Gerede’nin Karadeniz Bölgesi’nin saklı bir incisi olduğunu belirten Prof. Dr. Altıntaş, ilçenin deri sanayiciliği yanında turizm açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Gerede’nin doğal ve tarihi özellikleri açısından Bolu’nun önemli turistik merkezlerinden biri olabileceğine dikkati çeken Prof. Dr. Altıntaş, büyük şehirlere yakın olan konumunun da ilçeye sağladığı avantajlardan söz etti.

Gerede’nin turizmdeki olanaklarını değerlendiren Dr. İsa Bayhan ise, turizm sektörünün Türkiye ekonomisine sağladığı katkıları anlattı.

Bolu ve Gerede’nin kış turizmi potansiyelinin çok büyük olduğuna işaret eden Bayhan'ın, bu sektöre ciddi yatırımlar yapılmasının gerekliliği ve önemine vurgu yaptığı konferans, hediye takdiminin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı