Haber Detayı
14 Temmuz 2016 - Perşembe 17:50 Bu haber 5959 kez okundu
 
Çay değilse de vatandaş isyanda!
Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı iletilerde sunulan resimler, vahimliğin derecesini ortaya çıkarırken, pek çok vatandaş ise duruma isyan ederek; “Arıtmalar çalışmıyor,” iddialarını dillendirdiler.
- Haberi
Çay değilse de vatandaş isyanda!

Gerede’nin köylerinde yer alan çaylarda oluşan pislik ve çeşitli atıklar çevre sakinlerinin içini sızlatıyor.


Sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı iletilerde sunulan resimler, vahimliğin derecesini ortaya çıkarırken, pek çok vatandaş ise duruma isyan ederek; “Arıtmalar çalışmıyor,” iddialarını dillendirdi.


Zaman zaman denetimden uzak halde kalan kimyasalların çaya salındığını öne süren çevre sakinleri, ilgililerin gereken ilgiyi göstermediğinden dert yanarak, duyarsızlık nedeniyle devletin üst makamlarına şikâyetçi olacaklarını aktardılar.


Daha geçmiş yıllara kadar çayda balık tutulduğunu belirten vatandaşlar, dibi dahi görünmeyen katran karası bir renk alan çayın kokudan yanından dahi geçilemediğini dile getirdiler. 

Sosyal medya kullanıcılarının dalga dalga yaydığı şikâyet ve sitem dolu iletilerin ne gibi bir sonuç doğuracağı merak edilirken, Gerede’de görev yapan yerel idarecilerin ise konuya bir an önce el atmaları bekleniyor.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı