Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 08:44 Bu haber 5679 kez okundu
 
Belediye'ye tahsis ettiler!..
"Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan girişimler sonucu Orman İşletme Bölgesinde ki 125.000 m² ‘lik alan Gerede Belediyesi’ne tahsis edildi."
YAŞAM Haberi
Belediye'ye tahsis ettiler!..

İlçe ve halkı için önemli uğraşlar vererek, pek çok ehemmiyetli projesini de hayata geçirmeyi başaran Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Esentepe'ye alternatif olabilecek bir mesirelik alanı kamunun hizmetine açacak.

Gerede Belediyesi’nin Orman İşletmesi alanının rezerv konut ve kent ormanı olarak düzenlenmesi projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan girişimler sonucu Orman İşletme bölgesinde 125.000 m² 'lik alan Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesine karar verildi.

Gerede Belediyesi alanda yapacağı peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ve ağaçları da koruyarak vatandaşların kullanımına açacak. Uygulanacak proje ile yaz kış çevre il ve ilçelerden yerli yabancı birçok misafiri ağırlayan Esentepe Mesireliğinin yükünü de hafifletecek.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar konuya ilişkin yaptığı açıklamada;"Esentepe Mesireliği'nin yükünü de hafifletmiş olacağız," diye konuştu.

Alanı, yeni dönemde yapılacak düzenlemelerle halkımızın kullanımına açacaklarını belirten Başkan Allar, açıklamsında şunları kaydetti; “Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde Orman İşletmesine ait alanda 125.000 m2'lik alan belediyemize tahsis ediliyor. Yeni dönemde yapacağımız peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ağaçlarımızı da koruyarak halkımızın kullanımına açacağız. Esentepe Mesireliği'nin yükünü de hafifletmiş olacağız. İlçemize hayırlı olsun. 125.000 M2’lik tomruk alanının da tahsisi çalışmaları devam ediyor. Toplam 250.000 m2’lik bir alan. Amacımız bu kısmı da fay hattı üzerinde olan şehrimize rezerv konut alanı kazandırmak." bayan escort

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı