Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 17:29 Bu haber 6797 kez okundu
 
Başarılı İsim BBP'nin Gerede Adayı Oldu
Gerede’deki yerel seçimlerde büyük çıkış yapması beklenen Büyük Birlik Partisi’nin Gerede Belediye Başkan Adayı belli oldu. Gerede’de uzun yıllar görev yapan ve bu süre içerisinde başarılı işlere imza atan Doç. Dr. Emin Serin partinin Gerede Belediye Başkan Adayı oldu.
SİYASET Haberi
Başarılı İsim BBP'nin Gerede Adayı Oldu

Yerel seçimlere 75 gün kala, Gerede’nin geleceğini yönetmeye talip bir isim daha belli oldu. Büyük Birlik Partisi’nin Gerede Belediye Başkan Adayı, uzun yıllar Gerede’de görev yapan ve Gerede’den ayrılırken dönemin belediye başkanı tarafından kendisine sembolik Gerede’nin anahtarı verilen Doç. Dr. Emin Serin oldu.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan BBP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, Gerede’ye kaybolan yıllarını kazandırmak ve ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına uyumlu hale getirmek için büyükşehir belediyesi yönetebilecek düzeyde bir ismi aday göstermek üzere yaptıkları çalışmalar sonucunda Doç. Dr. Emin Serin isminde karar kıldıklarını söyledi.

 

Alyaprak şöyle konuştu: “Başkentimiz Ankara ve en büyük şehrimiz İstanbul’un ortasında yer alan güzel ilçemiz Gerede ne yazık ki son yıllarda izlenen yanlış yerel yönetim politikaları nedeniyle hak ettiği yere gelememiştir. Yılları heba olmuştur. BBP Gerede İlçe Teşkilatı olarak Gerede’ye kaybolan yıllarını kazandıracak ve bu güzel ilçemizi ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına uyumlu getirecek bir aday arayışına girdik. Milletimizle yaptığımız istişareler sonucunda Gerede’de uzun yıllar görev yapmış, görev yaptığı her yerde olumlu izler bırakmış, özellikle yerel yönetimler konusunda yurt içi ve yurt dışında çok sayıda başarılı projelere imza atmış, vatana hizmet madalyaları almış Doç. Dr. Emin Serin isminde karar kıldık. İnşallah kendisiyle önce seçimleri kazanacak sonra da Gerede’yi şaha kaldıracağız.”

 

Hayatı Başarılarla Dolu

1995 yılında Kara Harp Okulu’nu bitiren Serin, TSK’da, Trabzon Maçka ve Şırnak’ta yaptığı görevlerin ardından 2001-2007 yılları arasında Gerede Garnizon Komutanı ve Askerlik Şubesi Başkanı olarak görev yaptı. Aynı dönemde 2005 yılı içinde de Bosna Hersek’teki EUFOR Uluslararası Karargâhında Personel Şube Müdürü görevini ifa etti.

 

Kosova’da NATO karargâhında Sivil Asker İşbirliği Timi’ni yöneten ve Ankara’da Kara Kuvvetleri Lojistik ve Eğitim Doktrin Komutanlıklarında Şube Müdürlüğü yapan Serin, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun ilk yönetici ve akademisyenlerinden biri olarak 2012 yılında tekrar Gerede’ye döndü.

 

2016’dan bu yana Aydın ve Bahçeşehir Üniversitelerinde görev yapan Doç. Dr. Emin Serin, geçtiğimiz aylarda Kosova Cumhuriyeti Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı olarak atandı. Kosova Hükümeti tarafından Türkiye’den bu göreve getirilen ilk ve tek isim olan Serin’e Geredelilerden de tebrik yağmıştı.

 

Gerede İçin Birçok Projeye İmza Attı

Doç. Dr. Emin Serin, Gerede’de özellikle ev hanımları başta olmak üzere birçok kişiye ekonomik katkı sağlayan “Atık Deri Projesi” ve “Deri Halı Projesi”nin fikir babası olarak da biliniyor.

 

Gerede’den ayrıldıktan sonra da Gerede ile bağını koparmayan Serin, yüksek lisans tezini de “Deri Sektöründe Toplam Kalite Yönetimi ve Gerede Cevahir Deri Şirketi” uygulaması üzerine yazmış, 2012 yılında yaptığı girişimler neticesinde Gerede’de yüksek lisans eğitimi verilmesini sağlamış ve bu imkân sayesinde onlarca Geredeli yüksek lisans eğitimi almıştı.

 

Gerede için özel istihdam ve kalkınma projeleri bulunan Doç. Dr. Emin Serin, yerli ve yabancı pek çok iş insanı ve kurum ile Gerede’nin kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için ortak girişimler üzerine çalışıyor.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı