Haber Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 20:29 Bu haber 10820 kez okundu
 
Gerede'deki polisler de görevden alındı!
Darbe girişiminin ardındaki paralel yapıya mensup oldukları gerekçesiyle ilimiz genelinde başlatılan operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve görevden el çektirilen devlet memuru sayısı 1010’a yükseldi.
GÜNDEM Haberi
Gerede'deki polisler de görevden alındı!

 

Aralarında Gerede’nin de bulunduğu ilçelerdeki emniyet müdürlüklerinde görevli 109 kişinin ilişiği kesilirken, silahlarına da el konuldu.

 

İlimiz genelinde darbe girişiminin ardındaki paralel yapıya mensup oldukları gerekçesiyle başlatılan operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve görevden el çektirilen devlet memuru sayısı 1010’a yükseldi

 

Cem Bayram’ın haberine göre aralarında ilçemiz Gerede’nin de bulunduğu pek çok Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 109 kişinin bulunduğu yerle ilişiği kesildi.

 

Bolu’da görevden alınan kişi sayısının en çok olduğu kurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü oldu. Bolu genelinde 3 bin 500 kadar personeli bulunan müdürlük bünyesinde çalışan 425 kişi açığa alınarak haklarında soruşturma başlatıldı. Açığa alınan kişilerin 27’sinin kurum müdürü olduğu bildirildi. Milli Eğitim Müdürlüğünü Emniyet Müdürlüğü takip etti.

 

Gündem'in haberine göre; Gerede, Kıbrıscık, Mengen, Seben, Göynük ve İl Emniyet Müdürlüğünde görevli 109 kişinin bulunduğu yerle ilişiği kesildi. Silahlarına el konulan ve kimlikleri alınan polislerin yanı sıra kurumda sivil görev yapan bazı devlet memurlarının da soruşturma tamamlanıncaya kadar görevden el çektirildiği bildirildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı