Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 08:38 Bu haber 1449 kez okundu
 
Gerede'de, o okulda bir ilk!
"Gerede Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin’in teşvikiyle başlayan Uygulama Serası ve Beceri Tasarım Atölyesi, S.Mithat Dayıoğlu İlk ve Ortaokulunda faaliyetine başladı."
EĞİTİM Haberi
Gerede'de, o okulda bir ilk!

Geredelih hayırsever İşadamı Mithat Dayıoğlu tarafından yaptırılan S.Mithat Dayıoğlu İlk ve Ortaokulunda bir ilk gerçekleştirilerek Uygulama Serası ve Beceri Tasarım Atölyesi kuruldu.

Sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen, uzun bir süreç olan eğitim öğretim konusundaki atılım ve şahlanış stratejisinin yol haritası kapsamında İlçemiz S.Mithat Dayıoğlu İlk ve Ortaokulunda Uygulama Serası ve Beceri Tasarım Atölyesi faaliyete başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin’in teşvikiyle başlayan Uygulama Serası ve Beceri Tasarım Atölyesi, S.Mithat Dayıoğlu İlk ve Ortaokulunda faaliyetine başladı.

Uygulama serasında okul öğretmenleri ve öğrencileriyle fide dikimi gerçekleştirildi. Eğitim öğretim faaliyetleri dışında, becerileri sahada öğrenme fırsatı yakalayan öğrenciler, yapılan her işlemi dikkatle takip ederek, bizzat kendileri de uygulamanın içerisinde yer aldı.

Ayrıca okula kazandırılan Beceri ve Tasarım Atölyesinde ilk uygulama olarak 1. Sınıf öğrencilerinin ahşap zımparalama, boyama ve birleştirme faaliyetleri yapıldı. Çocukların çok eğlendiği aynı zamanda atölye faaliyetleri hakkında bilgi edinerek, kullanılan aletleri tanıma fırsatı bularak kendi becerilerini geliştirebilecekleri bir ortam hazırlandı.

Gerede Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin, Atölye ve Sera Uygulamalarında büyük emek ve gayretleri olan Okul Müdürü İsmail Doğangün’e ve okul öğretmenlerine bu önemli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, çalışmalarının ve başarılarının artarak devam etmesini diledi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı