Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 17:55 Bu haber 3671 kez okundu
 
GTSO'dan 40 bin liralık..
Her yıl olduğu gibi Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği katkıları ile ilçemizde bulunan ilkokul ve ortaokullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere spor ayakkabı hediye etti."
EĞİTİM Haberi
GTSO'dan 40 bin liralık..

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ilçemizde eğitim öğretim gören öğrencilere 900 adet spor ayakkabı hediye edildi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Gerede Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği katkıları ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında ilçede bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine spor ayakkabısı hediye etti.

2017-2018 eğitim yılında kışlık bot hediyesinde bulunan Gerede TSO yapılan istişareler sonrası önceki yıllarda hediye edilen bot ve kabanların kullanılmaya devam ettiğini tespit ederek geleceğin teminatı yavrularımızı spora da teşvik amacı ile yönetim kurulunca spor ayakkabısı verilmesi yönünde karar aldı.

İlçe merkez ve köylerinde bulunan ilk ve ortaokul müdürlerinin yaptığı tespitler sonrası 900 hediye spor ayakkabısı okul müdürlerine teslim edilirken; Halil Nom İlkokulu ve Gerede Ortaokulu öğrencilerine  spor ayakkabıları  Gerede TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka, Yönetim Kurulu üyesi Tahsin Halıcıoğlu ve Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı tarafından teslim edildi. Dağıtım törenine Halil Nom İlkokulu Müdürü Necmettin Günaydın, Müdür Yardımcısı Fikret Güldemir ve Gerede Ortaokulu Müdür Yardımcısı Oktay Yılmaz katılım sağladı.

Başkalarına destek olmanın inanç gereği olduğunu anlatan Halil Nom İlkokul Müdürü Necmettin Günaydın; "Bugün de okulumuz öğrencileri dahil olmak üzere 900 öğrencimize yapılan rengarenk spor ayakkabısı hediyeleri öğrencilerimizi ayrı bir mutlu etti," dedi.

Müdür Günaydın, teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “8 yıldır Gerede’de görev yapıyorum. Göreve başladığım ilk günden itibaren Gerede Ticaret ve Sanayi Odası her faaliyetimizde yanımızda olmakta ve desteğini esirgememektedir. Bugün de okulumuz öğrencileri dahil olmak üzere 900 öğrencimize yapılan rengarenk spor ayakkabısı hediyeleri öğrencilerimizi ayrı bir mutlu etti. Başkalarına destek olmak yardımda bulunmak inancımız gereğidir, Gerede insanı da bu konuda çok duyarlı. Bu nedenle Gerede TSO yönetim kuruluna, işadamlarına ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne okulumuz ve eğitim camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

Gerede TSO Yönetim kurulu Başkanı Ersin Kaşka ise, bu anlamlı organizasyonun maddi boyutunun 40 bin lira olduğunu aktararak; "Bu mutluluğun tarifi yok," diye konuştu.

Sevilen başkan Ersin Kaşka, açıklamasında; “Eğitim konusunda yönetim kurulu olarak imkanlarımız çerçevesinde her zaman destek olmaya çalışıyoruz, TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve yönetimi her zaman yanımızda,  bu katkılar bazen burs, bazen projeksiyon bazen sıra masa olabiliyor. Bazen de kariyer günleriyle tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bu desteler bazen oda bütçemizden karşılansa da genellikle de üyelerimiz sponsor oluyor. Bu üyelerimiz isimlerinin dahi zikredilmemesini istiyorlar. Çocuklarımıza güzel alışkanlıkları yaşayarak göstermek gerekiyor, yarında onlar değişik organizasyonlarda başkalarına yardımcı olsunlar. Hediyeleşmek ihtiyacı olana destek olabilmek bizim değerlerimizden," sözlerine yer verdi.

TOBB’un ve GTSO'nun katkıları geleneksel hale gelen bu organizasyonla 900 öğrenciye  ulaştıklarını belirten Başkan Kaşka; “Bu organizasyonun maddi boyutunun 40 bin lirayı buluyor. Eğitim yardımı olarak bu desteği bizlerden esirgemeyen TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yönetimine de ayrıca teşekkürlerimizi ifade ediyorum. Spor ayakkabılarını giyen öğrencilerin mutlulukları bizi de mutlu ediyor. Bu mutluluğun tarifi yok, geçmiş yıllarda olduğu gibi bundan sonrada eğitime katkılarımız devam edecek inşallah çocuklarımız mutlu ise biz de mutluyuz okul müdürlerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı