Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 17:11 Bu haber 2221 kez okundu
 
Gerede'den 50 bin liralık yardım
"Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla mahalle komisyonları ve muhtarlarla yapılan çalışmalar sonrası ilçemiz mahalle ve köylerde tespiti yapılan 666 aileye bayram öncesi 75,00 TL hediye çekleri bizzat ulaştırıldı."
EKONOMİ Haberi
Gerede'den 50 bin liralık yardım

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası her ramazan ayında yapmaya çalıştığı dar gelirli ailelere yönelik katkı sağlamayı bu sene de gerçekleştirdi.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla mahalle komisyonları ve muhtarlarla yapılan çalışmalar sonrası ilçemiz mahalle ve köylerde tespiti yapılan 666 aileye bayram öncesi 75,00 TL hediye çekleri bizzat ulaştırıldı.

Her yıl içerisinde ana ihtiyaç maddeleri olan ay çiçek yağı, toz şeker, çay, pirinç, mercimek, zeytin, makarna, salça, hazır çorba, banyo sabunu ve sıvı bulaşık deterjanından oluşan paketler halinde yapılan katkılar yönetim kurulunca alınan kararla bu sene hediye çeki şeklinde değiştirildi. Kişilerin ne ihtiyacı varsa onu alsın görüşü doğrultusunda ilçede bulunan 17 marketin organizasyona çağrılması ve şartları kabul eden 5 marketle anlaşma sağlanarak verilen çeklerin içeriğinde 5 market ismi yer aldı. İhtiyaç sahipleri istedikleri marketten ihtiyacı olan ürünleri alma fırsatını yakaladılar. Yapılan yardımın maddi değerinin 50 bin TL olduğu bildirildi. Hediye çekleri haricinde hayırsever üyelerimizin ekstra katkıları ile yine özel olarak tespiti yapılan 150 öksüz ve yetimimizin ceplerine bayram harçlığı koyuldu.

TOBB ve Gerede TSO olarak ramazan ayında geleneksel hale gelen yardımları yıllardır sürdürdüklerini belirten Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka; “İslam dininin en güzel vasıflarından paylaşmak, infak etmek, yetimin başını okşa emrine düçar olmaya çalıştıklarını ve yüce milletimizin en önemli vasıflarından birinin de zor zamanlar da birlik olabilmekten geçtiğini bu nedenle birlik olmanın en güzel örneklerinin sergilendiği rahmet ve bereket ayında bir ailenin dahi sofrasına katkı sağlayarak yüzünü güldürebildik isek ne mutlu bize. Bu hayır işinde 1 milyon beş yüz bin TOBB camiası ve 1000’e yakın Gerede Ticaret ve Sanayi Odası her bir üyemizin katkısı var. TOBB başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB yönetimine de verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kaşka, açıklamasında; “Bayrama sayılı günler kaldı rabbimden dileğimiz bu bayram islam coğrafyasına barış ve huzur getirsin, akan kanlar son ersin, necip milletimizin her bir ferdinin küskünlükleri son bulsun bu duygu ve düşüncelerle yüce milletimizin İslam aleminin üyelerimiz ve Gerede halkının ramazan bayramı kutlar, huzurlu bir bayram geçirmelerini temenni ederiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı