Haber Detayı
20 Eylül 2016 - Salı 15:44 Bu haber 3503 kez okundu
 
'Bu yatırım da kısa zamanda bitirilecek..'
48 bin öğrencinin ders başı yaptığı 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılış programı Gerede Mustafa Çevikoğlu ve Halil Çevikoğlu İlkokulu - Esentepe Ortaokulunda düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
'Bu yatırım da kısa zamanda bitirilecek..'

Tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de 2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılı düzenlenen törenlerle açıldı. İlk olarak Anıtpark’ta bulunan Atatürk Anıtı’na Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından çelenk sunulması ve ardından Saygı Duruşu ile İstiklal Marşı okunması ile başlayan törenler daha sonra Gerede’de bulunan Mustafa Çevikoğlu ve Halil Çevikoğlu İlkokulu Esentepe Ortaokulunda düzenlenen program ile devam etti.

Gerede Mustafa Çevikoğlu ve Halil Çevikoğlu İlkokulu - Esentepe Ortaokulunda düzenlenen törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmalarıyla devam etti.

İlk olarak konuşan Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz yaptığı konuşmada 2016-2017 eğitim öğretim yılının açılışının ve öğretim haftasının tüm camiaya hayırlı olmasını dileyerek, “Bu eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde 222 okulumuzda 48 bin öğrencimizle ders başı yapmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. İkinci çocukluk döneminin başladığı 7 yaştan itibaren tüm çocuklar bu gün okula başlıyor. İlköğretim çocukların aile hayatından toplum hayatına adımı attığı sosyalleşme basamağının ilk basamağıdır. Bu nedenle eğitim öğretim faaliyetinin başladığı çocukluk döneminin en kritik aşamasıdır. Değerli öğretmenlerimiz sizler sadece bilgi aktarıcısı değil aynı zamanda öğrencilerimize tarihimiz, kültürümüzü, değerlerimizi aktaran kişilersiniz. Aynı zamanda onların yetişmesinde önemli katkı sağlıyorsunuz. Öğrencilerimizle sizler derste baş başa kalıyorsunuz. Sizler bu sebeple Türk milletine karşı sorumlusunuz. Bu gün ilk dersimiz vereceğiz. Ve ilk dersimizde 15 Temmuzdaki darbeye karşı Türk milletinin nasıl yekvücut olduğunu, gözünü kırpmadan canının seve seve feda ettiğini, şehit oluşunu anlatacaksınız. Sevgili öğrenciler siz bizim için en değerlisiniz çünkü sizler bizim istikbalimizsiniz. Sizden istediğimiz kendinizi yetiştirmeniz ve başarıya giden yolda daima ilerlemenizdir. Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılını sağlıklı mutlu olmasını diliyor. Tüm şehitlerimizi de rahmetle anıyorum” sözlerine yer verdi.
 

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ise törende yaptığı konuşmada, eğitim ve öğretim yılının hayırlar getirmesini dileyerek, şunları anlattı; “Sayın Valime 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı açılışında İlçemizde program yaptığı için şahsım ve ilçem adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Yavrularımızın anne ve baba kucağından okullarımıza gelmesi ile birlikte biz öğretmenlerimizin de çocuklarımızın anne ve babaları olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Yavrularımız sevgiyi, saygıyı, kendisine olan özgüvenini, milletimizle bütünleşmeyi, kardeşlik ve arkadaşlık hukukunun ne anlam ifade ettiğini ve kendi gelecekleri ile ilgili ne varsa bu öğretim kurumlarında öğrendiğini, öğreneceklerini ve öğrendikleriyle de memleketimize belirli bir dönemden sonra hizmet etme aşkıyla, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle yollarına devam edeceğine inancımız tamdır. Programa katılım ve katkılarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bir kez daha eğitim ve öğretim yılımızın yeniden öğrencilerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyor hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum.”


Yeni Eğitim-Öğretim Yılının Ülkemiz, Milletimiz, Öğrencilerimiz Öğrenci Velilerimiz ve Öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Bolu Valisi Aydın Baruş ise; "Saygıdeğer Geredeliler; Eğitimin bu müstesna ilçemiz için ne kadar büyük önem taşıdığını hepimiz biliyoruz. Bu nedenle Gerede ilçemizdeki eğitim olanaklarının en iyi hale getirilmesi için çaba sarf ediyoruz. 2016 yılında; Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpcü'nün de destekleriyle, 16 Derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 100 Öğrenci kapasiteli Ortaöğrenim Öğrenci Yurdu yatırım Programına dâhil edildi. Bu kapsamda kısa zamanda ihale hazırlıklarını bitirerek okul ve yurt inşaatlarına başlayarak Gerede’mize daha iyi eğitim olanakları sağlamayı amaç ediniyoruz. Yine Geredeli bir hayırseverimizin katkısıyla ilçemize 16 Derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yapmak üzere protokol imzaladık. Bu yatırımın da kısa zamanda bitirilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmasını ümit ediyoruz" dedi.
  

Protokol konuşmalarının ardından Gerede Mustafa Çevikoğlu ve Halil Çevikoğlu İlkokulu 4'ncü sınıf öğrencisi Tuğba Dinçer "İlköğretim Haftası" isimli şiirini okudu. Gerede Mehmet Zeliha Güzelce İlkokulu öğrencilerinin halkoyunu gösterisinin ardından ise Gerede Mustafa Çevikoğlu ve Halil Çevikoğlu İlkokulu 4'ncü sınıf öğrencisi Can Karacan "Okulumuz" şiirini okudu. 
 

8'nci sınıf öğrencileri adına Melisa Bulut tarafından 1'nci sınıf öğrencileri adına Zeynep İnci Atalay'a hoş geldin çiçeği verildi. Düzenlenen tören fotoğraf çekiminin ardından Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekiler Nimet Meto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi Fotoğraf Sergisi"ni gezdiler. Sergide Ülke genelinde ve İlimizdeki 15 Temmuz gecesi ve ardından düzenlenen demokrasi nöbetlerinde çekilen fotoğraflar yer aldı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı