Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 15:26 Bu haber 4631 kez okundu
 
Önce sarhoş etti, sonra!..
"erede'de hayvan alıp satımı yapan vatandaş, 10 adet büyükbaş sattığı kişinin çalışanını sarhoş ettikten sonra cebinden 40 bin TL’lik çeki çaldığı iddiasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı."
ASAYİŞ Haberi
Önce sarhoş etti, sonra!..

Gerede'de hayvan alıp satımı yapan Mehmet D, 10 adet büyükbaş sattığı İsmail Yardımcı'nın çalışanı Murat B'u sarhoş ettikten sonra cebinden 40 bin TL'lik çeki çaldığı iddiasıyla yargılandı. Mehmet D'a hırsızlık suçundan 5 yıl hapis cezası verildi.

Ebru Eyvazoğlu'nun haberindeki iddialara göre; Mehmet D adlı hayvan alım satımıyla uğraşan şahıs İsmail Y’ya 10 adet büyükbaş hayvan sattı. Ancak sattığı hayvanları Y’ya göndermedi. Olay esnasında 10 bin TL nakit para veren İsmail Y, hayvanlar gelmeyince geriye kalan 32 bin TL’yi vermedi. Bunun üzerinde Murat B’ta 40 bin TL’lik çek olduğunu öğrenen Mehmet D, Murat B’u sarhoş ettikten sonra cebinden çeki çaldı. Çekin çalınması üzerine de Murat B, karakola giderek şikayetçi oldu.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada kendini savunan sanık Mehmet D, “Ben İsmail Y’ya 10 tane büyükbaş hayvan sattım. Bana 10 bin TL para verdi. Hayvan pazarında bir arabaya yükleyip gönderdim. İsmail Y’dan 32 bin TL’lik alacağım kalmıştı. Bana 40 bin TL’lik çek var vereyim dedi ve Murat B’tan gönderdi. M. yanında arkadaşıyla geldi çeki verdi, daha sonra da benden alkol parası istedi. Ben de alkol parası verdim. Gittiler. Murat B’u sarhoş edip cebinden çek aldığım iddiasını kabul etmiyorum” dedi.

Tutuklu olarak yargılanan sanığın hırsızlık suçunu işlediği tespit edilerek Mehmet D'ye 5 yıl hapis cezası verildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı