Haber Detayı
07 Ağustos 2016 - Pazar 19:31 Bu haber 6739 kez okundu
 
Gerede Hastanesi'nde açığa alınanlar!..
Gerede Milli Eğitim bünyesinde açığa alınan isimlerden sonra Gerede Devlet Hastanesi’nde açığa alınan isimler de ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Gerede Hastanesi'nde açığa alınanlar!..

Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar dahilinde açığa alınan devlet görevlileri de bir bir belli oluyor.

Gerede Milli Eğitim bünyesinde açığa alınan isimlerden sonra Gerede Devlet Hastanesi’nde de açığa alınan isimler ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Gerede Devlet Hastanesi başta olmak üzere 6 farklı kurumdan 36 personel açığa alındı.

FETÖ operasyonları çerçevesinde açığa alınan doktorlar da belli olmaya başladı. İl basınından yansıyan bilgilere göre; Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı personeller arasında en çok açığa alınan doktor Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde bulunuyor.

Kurum bünyesinde toplam 36 personel görevden el çektirilirken açığa alınan personellerin arasında doktorlar, hemşireler, eczacılar ve memurlar bulunuyor. Kurum personelinin görevden el çektirilenlerinin tamamı bakanlık emri ile açığa alınmış durumda.

Gerede Devlet Hastanesi, İzzet Baysal Devlet Hastanesi, Mudurnu Devlet Hastanesi başta olmak üzere 6 farklı kurumdan 36 personel açığa alındı. Açığa alınan personelin 15 tanesi doktor, 9 tanesi hemşire, 4 tanesi eczacı geri kalanları ise memur kadrolardan oluşuyor.

Gerede’de açığa alınan isimlerin, yapılan soruşturmanın ardından FETÖ ile ilişkisi olup olmadığı anlaşılacak.

İşte o isimler;


Dr. İbrahim G,

Dr. Sıdıka A,

Hemşire Yasemin M,

Hemşire Esra B,

Personel Ersin E,

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı