Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:16 Bu haber 1529 kez okundu
 
Verilen cevaplar şaşırttı!..
"Kuran Kursu öğreticiliği yapan hocalara ise çocuklara Milli ve Manevi Değerlerin kazandırılmasında yaptıkları çalışmalar için teşekkür ettiler."
EĞİTİM Haberi
Verilen cevaplar şaşırttı!..

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde düzenlenen Yaz Kuran Kursu misafirlerini ağırladı.
Ziyarete; Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Bağdu, Emniyet Müdürü V. M.Kürşat Ergün, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu katıldı.

Ziyaret kapsamında, Kuran ve Elif-Ba eğitimi alan öğrenciler ile sohbet gerçekleştiren heyet, çocukların ne kadar faydalı bir eğitim aldıklarını gözlemlediler. Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal ve Belediye Başkanı Mustafa Allar çocuklara bir takım sorular sordular aldıkları cevaplarla memnun oldular, sure ezberlerini dinlediler.

Kuran Kursu öğreticiliği yapan hocalara ise çocuklara Milli ve Manevi Değerlerin kazandırılmasında yaptıkları çalışmalar için teşekkür ettiler. Yapılan çalışmalar hakkında İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu ve Ramazan Dede Bilgievi Müdürü Baki Sungur heyete brifing verdi. 

27 kız öğrencinin eğitim gördüğü Bilgievi Yaz Kuran Kursunda çocuklar sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor. Bu kapsamda Bilgisayar sınıfında oyun oynama, kütüphanede kitap okuma, zekâ oyunları ve Şehit İsmail Coşkun Spor Kompleksinde yüzme kurslarından da ücretsiz yararlanabiliyorlar.

Ziyaret; hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. İlçe Protokolü daha sonra İlçenin tarihi camilerinden olan Yıldırım Beyazıd Camisi Yaz Kuran Kursunu ziyaret etti. Cami İmam Hatibi Muhsin Yiğit’de burada yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı