Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 09:23 Bu haber 3872 kez okundu
 
Gerede'de de eş zamanlı başlatıldı
"Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; 'Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerde eş zamanlı olarak bu programı gerçekleştiriyoruz,' dedi"
YAŞAM Haberi
Gerede'de de eş zamanlı başlatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganıyla 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik'' yılı ilan edilmesiyle ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek kampanya yapılması kararlaştırılmıştı.

Bu kapsamda ilçemizde de eş zamanlı olarak düzenlenen ''Yaya Öncelikli Trafik'' etkinliği Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Etem Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdür Erkan Çetin, Gerede Bölge Trafik Amiri M. Kürşat Ergün, daire müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamasında “Trafik konusunda vatandaşlarımızın farkındalığını ve bilincini arttırmak için eş zamanlı bir program yürütülüyor. Vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyma noktasındaki farkındalığı arttırmak için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun önderliğinde böyle bir program düzenleniyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerde eş zamanlı olarak bu programı gerçekleştiriyoruz. Amaç, dezavantajlı yayanın öncelikli olduğunun ülkemizde de özümsenip benimsenmesi ve trafiğin bu şekilde işlemesi, farkındalık oluşturan etkinliklerimizle trafik güvenliği noktasında daha üst seviyeleri çıkarız diye temenni ediyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı