Haber Detayı
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 09:23 Bu haber 3172 kez okundu
 
Boş durmak yok!..
"Gerede Belediyesi, hal pazarının dört bir tarafını ilçeye yakışır şekilde düzenliyor.."
YAŞAM Haberi
Boş durmak yok!..

Daha yaşanabilir bir Gerede için adeta kollarını sıvayan belediye başkanı Mustafa Allar, ilçede önemli değişikliklere giderek, revize çalışmalarını sürdürüyor.

Gerede Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede bulunan Kapalı Hal Pazarında yenileme çalışmalarına başladı.

Gerede Kapalı Hal Pazarının çevre düzenlemesi çalışmaları başladı. Gerede Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında hal pazarının dört bir tarafının ilçeye yakışır şekilde düzenleneceği öğrenildi.

Gerede Belediyesinden yapılan açıklamaya göre yapılacak çalışmalar ile ağır kış şartları dolayısıyla yıpranan, ekonomik ömrünü tamamlamış mevcut andezit döşeme taşları yenileriyle değiştirilerek vatandaşların hizmetine sunulacak. Ayrıca çalışmalar kapsamında kırılan andezitler sökülerek yenilenecek ve daha dayanıklı olması için desenli beton yapılacak, merdivenler yenilenecek. Bu çalışmaların yanı sıra çöp konteynerleri için cepler yapılacak. Korkulukların da yenilenmesi ile çalışmalar tamamlanarak Kapalı Pazar vatandaşların hizmetine sunulacak.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı