Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 10:39 Bu haber 2523 kez okundu
 
Başkan Allar; 'Yaklaşık 100 adet 3 ve 4 top..'
"İlçemiz Turgut Özal Caddesi (Şehir Girişi) ve Atatürk bulvarında bulunan orta refüjlere 3000 adet kurtbağrı ve 5000 adet berberis bitkisi ile yaklaşık 100 adet 3 ve 4 top leylandı ağacı dikimi de gerçekleştirildi. "
YAŞAM Haberi
Başkan Allar; 'Yaklaşık 100 adet 3 ve 4 top..'

Yaz mevsimi ile birlikte, şehrimizin gelişip güzelleşmesi için dur durak demeden mesailerini sürdüren Gerede Belediyesi Fen işleri Müdürlüğüne bağlı Park ve Bahçeler Birimi şehrin dört bir yanında çalışmalarına süratle devam ediyor.
 
Yeşil bir kent hedefi doğrultusunda çalışmaların artarak devam ettiğini belirten Park ve Bahçeler Birimi yetkilileri yaptıkları açıklamada;  “İlçemizin değişik yerlerinde ağaçlandırma, orta refüj dolgu çalışmaları, parklarımızın tamiratı ve çim ekim-biçimi, ayrıca okulların ve resmi kurumların ağaç kesim ve budama işlerinde de destek devam ediyor” bilgisi verildi.

Verilen diğer bilgilere göre Turgut Özal Caddesi (Şehir Girişi) ve Atatürk bulvarında bulunan orta refüjlere 3000 adet kurtbağrı ve 5000 adet berberis bitkisi ile yaklaşık 100 adet 3 ve 4 top leylandı ağacı dikimi de gerçekleştirildi. 
 
Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, yaptığı açıklamada; "İlçemizdeki bütün yeşil alanların toprak dolgusu, çim ekimi ve biçimleri devam ediyor. Bu kapsamda ilçemizin güzelleşmesi için belirlenen program dâhilinde uygun hava şartlarına göre çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.” sözlerine yer verdi.
Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı