Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 16:19 Bu haber 2348 kez okundu
 
Başkan, Bakan'dan istedi!..
"Gerede’nin istek ve taleplerini ileten Başkan Allar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a ilçenin simgesi olan hediyeleri takdim etti."
SİYASET Haberi
Başkan, Bakan'dan istedi!..

Gerede Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Allar, yerel seçimler kapsamında Bolu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile bir araya geldi.

Başkan Allar, ilçenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili dosyayı Bakan Turhan’a iletti. Görüşmede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile bir araya gelerek Gerede’nin istek ve taleplerini ileten Başkan Allar, Bakan Turhan’a ilçenin simgesi olan hediyeleri takdim etti. Bakan Turhan çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ederken taleplerle ilgili gerekenlerin yapılacağını ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “Önümüzdeki süreçte, 2020 yılında 5G hizmetini inşallah Bolu’da ve ülkemizin önemli merkezlerinde hizmete sunacağız” dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Bolu’da yapımı devam eden Güney Çevre yolunun şantiyesini ziyaret etti. Bakan Turhan burada çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilere açıklamalardan bulunan Bakan Turhan, D-100 Karayolu üzerinde bulunan Eşref Bitlis Kışlası’nın da sivil havacılığa açılacağını belirterek, “Bolu ilimizin turizm potansiyelinin yüksek olması nedeniyle, Eşref Bitlis Kışlası içerisindeki havaalanını sivil uçuşlara açmak maksadıyla, Sivil Havacılık ve Devlet Hava Meydanları işletmesindeki teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Burada bir takım iyileştirme çalışmaları yaparak, gerekli idari ve teknik çalışmaların tamamlanmasından sonra da bu bölgeyi sivil uçuşlara açmayı planlamaktayız.” dedi.

Fiber optik altyapısını geliştireceklerini söyleyen Bakan Turan, “Tüm vatandaşlarımıza hizmet verecek fiber optik altyapısını geliştireceğiz. Ülkemizde şuanda 4.5 G hizmet seviyesinde bir altyapımız var. 74 milyon adet abonemiz 4.5G hizmetinden faydalanıyor. Ama biz bununla da yeterli kalmayacağız. Önümüzdeki süreçte, 2020 yılında 5G hizmetini inşallah Bolu’da ve ülkemizin önemli merkezlerinde hizmete sunacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı