Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 17:28 Bu haber 2750 kez okundu
 
"Ayak uyduracaksınız.."
"Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, gençlerin eğitimle öncü olmaları gerektiğini belirtirken; “Sadece bilmekle kalmayacağız," diye konuştu."
GÜNDEM Haberi

Belediye Başkanı Mustafa Allar bir proje kapsamında ilçede bulunan lise öğrencileri ile biraraya geldi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar “Başkan Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında ilçede bulunan Gerede Fen Lisesi, Gerede Anadolu Lisesi, Gerede Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbrahim Hilmi Koçbeyoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gerede Hacı Sadık Öztosun Anadolu Lisesi, Nimet Meto Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile buluştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; öğrencilerle tecrübelerini paylaştı. Tecrübe ve hayata dair kesitler paylaşan Mustafa Allar; “Bizler de bu okul sıralarından geçtik. 80 kişilik yatakhanelerde bir soba ile o günün koşullarında öğrencilik yaptık. 2000 öncesinin Türkiye’si ile bugünün Türkiye’si kıyas kabul etmez. Ailelerinizin hangi koşullarda sizleri okuttuğunu asla unutmayın. Derslerinize iyi çalışın. Sizden beklentimiz sadece maddi başarı değil manevi olarak da donanımınızın olmasıdır. Aklınızı kiraya vermeyin. Sorgulayın, araştırın. Vatanına, milletine ve diyanetine bağlı iyi bir nesil yetiştirmek olmalı tüm gayemiz. Biz 80 darbesini yaşadık. 60 darbesini babamızdan dedemizden dinledik. Sizler 15 Temmuzu yaşadınız. Bir daha bu sıkıntıları yaşamamamız için çok gayret sarf etmeliyiz. Kudüs bizim kırmızı çizgimiz. Kudüs demek İstanbul demektir. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde söz dinleyen değil sözü dinlenen, gündem belirleyen bir ülke olduk. Bizlerde O’na yardım etmek için elimizden geleni yapmalıyız.” dedi.

Sohbet sonrasında öğrencilerin taleplerini dinleyip sorularını cevaplandıran Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Gençlerin toplumun her kesiminde etkin rol oynadığını belirterek sizlerin geleceğe hazırlanması gerekir. Geleceğe hazırlanmak için bilgili ve donanımlı olmanın yanında ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlı olacaksınız, bunun için sorumluluk almaktan kaçınmayın. Siz gençler olarak kendinizin ve toplumun değerlerine sahip çıkarak geleceğe doğru adım atacaksınız, donanımlı bireyler olmak için günün şartlarına ayak uyduracaksınız” sözlerine yer verdi.

Gençlerin eğitimle öncü olmaları gerektiğini belirten başkan Mustafa Allar; “Sadece bilmekle kalmayacağız, günün gençliğinde bilmek, pratiğe dönüştürmek ve teknolojik imkanları kullanmak ve öğrendiğimiz her şeyi beynimize yerleştirmek gerekiyor. Gençlerden en büyük beklentimiz, geleceğe hazırlık yaparken sorulara cevap veren, okulunda ve mesleğinde en iyi ve en başarılı bireyler olmalarıdır. Sadece öğrenen değil, öğrendiğini de öğreten gençlere ihtiyacımız var” dedi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar programlar sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin'e, Şube Müdürü Yılmaz Özeren'e, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etti.

Program sonlarında Okul Müdürleri tarafından ziyaretlerin anısına hediyeler takdim edildi.  Nimet Meto'da Özel Eğitim öğrencilerinin hediyesi ile mezun olduğu İmam Hatip Lisesi'nden okul dönemlerine ait takdir belgelerinin ve diplomaları tarafına hediyesi çok özel duygular yaşattı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı