Haber Detayı
23 Temmuz 2016 - Cumartesi 16:46 Bu haber 3159 kez okundu
 
Millet iradesinin önünde hiç kimse duramaz
Gerede Belediye başkanı Mustafa Allar'ın kamuoyu duyurusu
GÜNDEM Haberi
Millet iradesinin önünde hiç kimse duramaz

MİLLET İRADESİNİN ÖNÜNDE HİÇ KİMSE DURAMAZ

15 Temmuzu 16 Temmuza bağlayan bu talihsiz geceyi millet olarak hep birlikte yaşadık. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin emir-komuta hiyerarşisi dışında, Silahlı Kuvvetler içerisindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasına maruz kaldık. Bütün milletimize geçmiş olsun.

Milletimiz bu olayda çok büyük bir basiret göstermiştir ve bu basiret Türkiye’de milli iradenin kesintiye uğramasının önüne geçmiştir. Bu büyük milletin iradesiyle oyun oynanamayacağı tüm dünyaya gösterilmiştir.

Milletimiz tüm zor zamanlarda olduğu gibi bu elim olayda da ne siyasi parti gözetmiş ne de başka farklılıkları ciddiye almıştır. Görüş farklılıklarını bir tarafa bırakarak meydanlara dökülmüş ve Milli İrade ’ye sahip çıkmıştır. Bu demokrasi mücadelesinde canını hiçe sayan, bu uğurda can veren şehitlerimizi bu büyük millet asla unutmayacaktır.

Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizin kıymetli mensuplarını, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Rabbim bir daha böyle günler yaşatmasın.

O günden bu güne kadar İlçemizin cadde ve sokaklarını hınca hınç dolduran ve sabahın ilk ışıklarına kadar “Demokrasi Nöbeti” tutarak milli iradeye sahip çıkan tüm hemşehrilerime minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

MUSTAFA ALLAR

Gerede Belediye Başkanı

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı