Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 08:18 Bu haber 3395 kez okundu
 
'Kara bir lekedir..'
"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Gerede’nin Ak Kadınları da birliktelik mesajı vererek kadına şiddete “Hayır” dedi."
SİYASET Haberi
'Kara bir lekedir..'

Ak Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Gerede’nin Ak Kadınları da birliktelik mesajı vererek kadına şiddete “Hayır” dedi.

Ak Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı, gazetemize yayınladığı mesajda, kadına yönelik şiddetin dünya tarihi için kara bir leke olduğunu vurguladı.

Serap Çığrılı; "Toplumsal olarak üstlenmemiz gereken bu mücadelede ilçemizdeki yöneticilerin ve Ak Kadınların desteği ile yapılan ve yapılacak çalışmaların maksimum fayda sağlamasını amaçlamaktayız," diye konuştu.

Başkan Çığrılı, mercanmedya.com'a ulaştırdığı yazılı açıklamasında; “Ülkemizde Ak Parti iktidarında kadın erkek eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması ve güçlendirilmesi ile kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda önemli yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Ancak, kadına yönelik şiddetle mücadelede yasal düzenlemeler kadar, bu düzenlemelerin etkin şekilde uygulanması, şiddet mağdurunun yanı sıra şiddet uygulayana yönelik koruma, tedavi, rehabilitasyon hizmetlerinin sunulması ile konu hakkında toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın artırılması da büyük önem taşımaktadır.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele alanında Bolu ve ilçelerindeki tüm şiddet olaylarını takip ederek şiddet mağdurlarına ve beraberindeki çocuklarına insan onuruna yakışır bir şekilde hizmet sunumuna özen göstermektedir” sözlerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı