Haber Detayı
27 Eylül 2016 - Salı 13:41 Bu haber 3322 kez okundu
 
'Kalbi olarak söylüyorum, yüzde 99 ciddi bir isabet var'
Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik Bolu’da yürütülen operasyonları ve itiraz masasına yapılan başvuruları değerlendiren Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “Bolu'da ki sayıları nazar itibar aldığımızda itirazlarla ilgili kısım belki bunun %10'una bile tekabül etmiyor. Dolayısıyla ben kalbi olarak söylüyorum %99 ciddi bir isabet var” dedi.
SİYASET Haberi
'Kalbi olarak söylüyorum, yüzde 99 ciddi bir isabet var'

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, FETÖ operasyonlarını değerlendirirken, yapılan itirazlar ilgili olarak, “Bolu'daki itirazları ele aldığımızda, itirazlarla ilgili kısım belki bunun %10'una bile tekabül etmiyor. Dolayısıyla ben kalbi olarak söylüyorum, %99 ciddi bir isabet var” dedi.

15 Temmuz ve sonrasında yaşananlar hakkında konuşan ve kendi medeniyet tanımını yapan Ak Parti Milletvekili Fehmi Küpçü, 15 Temmuz gecesi yaşananların İstanbul’un Fethi kadar önemli olduğunu söyledi.

Mahkemelerde artık milletin darbeyi ve darbecileri yargıladığını vurgulayan Küpçü, “Tabi bu duruşu sergiledikten sonra bu süreçle ilgili bu milletin evlatlarına operasyon yapanlara karşı şüphesiz sessiz kalmamak gerekiyordu. Bu konuya ilişkin illerde OHAL masaları oluşturuldu. Vali başkanlığında ilçelerde oluşturuldu. Bugün ilk defa adliyelerimizde  adalet mahkemelerimiz vatandaşla, milletle bir darbeyi yargılıyor. Bu çok önemli bir şeydir. 80 ihtilalinde biz bunu yapamadık, 60 ihtilalinde biz bunu yapamadık. 71-74 ara rejim döneminde biz bunu yapamadık.  Bugün adliyelerimiz de çalışıyor hamdolsun” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz’un milletin istikbaline yapılan bir operasyon olduğunun altını çizen Küpçü, “Hacca gitmeden önce 15 Temmuz süreciyle de ilgili olarak  sayın valimiz de, sayın başsavcımızla, emniyet müdürümüzle OHAL masasında ki tüm yetkililerle açık ve net olarak şunu söyledim; Bu millete yapılan bir operasyondu ve millet 15 Temmuz itibariye hepimize Allah bize ekstradan bir ömür verdi. Bu milletin akıbeti çok kötü bir noktada olacaktı eğer bu darbe süreci engellenmeseydi. Bunun için hem milletin üzerinde ki vebalimiz, hem bu coğrafyanın bu milletin bir evladı olarak milletvekili sıfatı dışında da sayın valimiz başta olmak üzere OHAL’deki yetkililere bu operasyonlar kime uzanırsa uzansın, bu operasyonlarla ilgili bu paralel örgütlenmeyle ilgili meczup kişiyle illet rabıtası olan operasyonlarından sonra bunu inadına devam ettiren millete yapılan operasyonlarda emek ve katkısı olanlar tarih önünde millet önünde hesap vermek zorunda. Bizde dedik ki sonuna kadar arkanızdayız.

Bu konuda hiç kimse korkmasın müsterih olsun. Ben milletvekili olarak şikâyetçi oldum. Konuya ilişkin çok açık ve net olarakta vali beye söyledim. Dedim ki; Sayın Valimiz bana düşüyorsa tekraren olur ya tanımadığım birisiyle ilgilide olsa milletle ilgili aleyhine operasyon yapanlarla ilgili ben açıktan imza vermeye tekraren hazırım. Ben bu konu da cesurum, adliyeciyim adliyeyi bu konu da etkilemek gibi bir muradım yok ama karşılaştığımız mekanlarda Cumhuriyet Başsavcımıza da Mehmet Bey'e de söyledim dedim ki; bu konuda rahat olun siyasi aktörler olarakta bu konuyla ilgili bize dahi sıra gelse kesinlikle bu konuda ki arınma bu süreç yaşanacak. Çünkü bu millete yapılan bir operasyondu. Bu milletin istikbaline yapılan bir operasyondu. Bizim medeniyet tanımımıza ve bu konu da ki yeryüzünde ki misyonumuza yapılmış bir hareketti aslında” diyerek süreci anlattı.

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, FETÖ operasyonlarını değerlendirirken, yapılan itirazlar ilgili olarak, “Bolu'daki itirazları ele aldığımızda, itirazlarla ilgili kısım belki bunun %10'una bile tekabül etmiyor. Dolayısıyla ben kalbi olarak söylüyorum, %99 ciddi bir isabet var” dedi.

Küpçü, şunları aktardı; “Bolu'daki sayıları nazar itibara aldığımızda itirazlarla ilgili kısım belki bunun %10'una bile tekabül etmiyor. Dolayısıyla ben kalbi olarak söylüyorum, %99 ciddi bir isabet var. Elbette ki yanılma payı, artısı eksisi olacaktır. Bununla ilgili de hükümetimiz, bakanlarımız bu konuyla ilgili tüm siyasetçilerimiz de tüm siyasi partilerimiz de demokrasi düşmanlığı karşısında adam gibi duran sosyal demokratlarımızda, alperenlerimizde, ülkücülerimizde, muhafazakâr demokratlarımızda,  Ak Partililerimiz de bunu söylüyor.  Yapılan yanlışlıklar varsa buna ilişkin aynı metodolojiyle tekrar bu mağduriyetler giderilebilir. O yüzden de bu konuda hassas davranmaya çalışıyoruz.”

Operasyonlarda yanılmalar olabileceğine vurgu yapan Milletvekili Küpçü, şunları aktardı; “Şüphesiz ufak tefek yanılmalar olabilir. Ama bununla ilgili bize müracaat edenlere de aynı şeyi söylüyoruz.  Sabırlı olsunlar. Çünkü 250 tane şehidimiz 2 bine aşkın gazimizin olduğu bir coğrafyada mangal gibi yürekleriyle demokrasi adına hak adına adalet adına duruş sergileyen insanların elbette ki bu ülke üzerinde bir hakları var. Ben operasyonların çok doğru bir şekilde gittiğini düşünüyorum.” 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı