Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 13:32 Bu haber 3366 kez okundu
 
Geredeliler gövde gösterisi yaptı
"Geredelilerin gövde gösterisi yaptığı gecede platform adına konuşan Kenan Altundağ, Bolu’nun 15 yıllık kazanımlarının devam etmesi için Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini belirtti.."
SİYASET Haberi
Geredeliler gövde gösterisi yaptı

Geredeliler Platformu, “Geredeliler Cumhur İttifakı ile Buluşuyor” etkinliği düzenleyerek tarihi yerel seçimlere 11 gün kala AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’i destekleyeceklerini ilan ettiler.

Geredelilerin gövde gösterisi yaptığı gecede platform adına konuşan Kenan Altundağ, Bolu’nun 15 yıllık kazanımlarının devam etmesi için Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini belirterek, “Bizler, Akşemseddin gibi vakur, Köroğlu gibi cesur duruşumuzla Cumhur İttifakı’nı destekleyerek üzerimize düşeni yapacağız ve Fatih Metin’i Bolu’ya başkan yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bolu’da yaşayan Geredeliler, Geredeliler Platformu çatısı altında toplanarak 31 Mart yerel seçimlerine 11 gün kala “Geredeliler Cumhur İttifakı ile Buluşuyor” etkinliği düzenledi. Köroğlu Sofrası’ndaki etkinliğe Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül’ün de arasında bulunduğu yaklaşık 800 kişi katıldı.

ALTUNDAĞ: “BOLU’MUZA ÇAĞ ATLATACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUZ”
Gövde gösterisine dönen gecede Geredeliler Platformu adına konuşan Kenan Altundağ, seçimlerde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceklerini açıklayarak, “Bolu Belediyesi’nin 15 yıldır yaptığı başarılı çalışmaların artarak devam etmesi için Geredeliler Platformu olarak bizler Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’i destekliyoruz. Sayın Fatih Metin’in hayata geçireceği vizyon projelerle Bolu’muza çağ atlatacağına yürekten inanıyoruz. Bizler, Akşemseddin gibi vakur, Köroğlu gibi cesur duruşumuzla Cumhur İttifakı’nı destekleyerek üzerimize düşeni yapacağız ve Fatih Metin’i Bolu’ya başkan yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Platform sözcüsü Kenan Altundağ’ın ardından AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, MHP İl Başkanı Cihan Başaran, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve ardından Cumhur İttifak AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, birer konuşma yaptı.

“VİZYON PROJELERİMİZLE KARŞINIZDAYIZ”
Fatih Metin yaptığı konuşmada, Bolu’nun geleceği ile ilgili çok önemli projelerinin olduğunu belirterek, “Hayatın her alanını kapsayan,  her kesime ulaşan, işi-aşı temel alan istihdam projelerimizle, kültürel, sanatsal, sportif projelerimizle, kısacası gönüllere girecek bir anlayışı ortaya koyacak vizyon projelerimizle karşınızdayız. Çocuklarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, kadınlarımıza, öğrencilerimize projelerimiz var. Biz hayatın her alanını kapsadığımız gibi toplumun her kesimine hizmet eden bir anlayışı ortaya koyacağız. Bunu yaparken de gönüllere giren belediyecilik anlayışı ile hep beraber yapacağız. Birlikte yönetim anlayışıyla, hesap verebilir, şeffaf bir yönetim anlayışı ile bunu yapacağız. Vizyoner, aksiyoner belediyecilik anlayışıyla yapacağız. Çocukla çocuk olan, yaşlısına saygılı, kadınlara pozitif ayrımcılık yapan, çevreye ve tarihe saygılı, eşitliği ve tasarrufu esas alan bir belediyecilik anlayışını esas alacağız.” dedi.

“TÜM BOLU’YU BOLU BELEDİYESİ’NİN SORUMLULUK ALANI OLARAK KABUL EDİYORUZ”
Bolu’nun her köşesinin Bolu Belediyesi’nin sorumluluk alanında olduğundan bahseden Metin, “İnşallah sadece Bolu’ya değil; Bolu’nun her köşesine, her ilçesine, her beldesine ve her köyüne hizmet edeceğiz. Çünkü biz tüm Bolu’yu Bolu Belediyesi’nin sorumluluk alanı olarak kabul ediyoruz. Dolayısıyla tüm ilçelerimizin olduğu gibi Gerede’nin problemini de Bolu Belediyesi’nin problemi olarak görecek ve gereken desteği Allah’ın izniyle vereceğiz.” diye konuştu.

“İŞÇİ ALIMLARINI İLÇELERİN NÜFUS ORANINA GÖRE EŞİT ORANDA YAPACAĞIZ”
Metin ayrıca, personel alımıyla ilgili konuşarak, “Önümüzdeki dönem işçi alımlarında her ilçenin nüfus oranına göre eşit oranda gerçekleştireceğiz. Personel alımlarında adil ve adaletli olacağız, eşitliği gözeteceğiz. Bunu, buradan tüm Bolu’ya ilan ediyorum. Bu anlamda gerekeni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadesini kullandı. Metin’in bu sözleri salondakilerden büyük alkış aldı.

Fatih Metin’in ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Geredeliler Platformu üyelerine hitap etti. Bakan Gül, Türkiye’nin yaşadığı süreci ve seçimlerin önemini anlatarak Fatih Metin’e destek istedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı