Haber Detayı
20 Temmuz 2016 - Çarşamba 14:15 Bu haber 3012 kez okundu
 
'Esnafımız darbe girişimine karşı dimdik ayakta durdu'
Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret 15 Temmuz Darbe girişimini kınayarak; “ Darbe girişimi karşısında 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla, dimdik ayakta durmuştur” dedi.
GÜNDEM Haberi
'Esnafımız darbe girişimine karşı dimdik ayakta durdu'

15 temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sonrası bir açıklama yapan Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, “Hep birlikte demokrasiye sahip çıkmalıyız” dedi.

Geredeli hemşehrimiz BESOB Başkanı Tahir Gayret; “Her zaman demokrasinin ve milli iradenin yanındayız,” diye konuştu.

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret bugün bir basın açıklaması gerçekleştirerek 15 temmuz darbe girişimini değerlendirdi.

Gayret; “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla, dimdik ayakta durmuştur” dedi.


Geredeli hemşehrimiz BESOB Başkanı Tahir Gayret, açıklamasında; “Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak, demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları, bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır.


Demokrasiyi sahiplenme noktasında; esnaf ve sanatkârlarımız, her zaman olduğu gibi, tek vücut halinde ve sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima, Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alacaktır.
Hiç kuşkusuz, Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek Devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir,” ifadelerine yer verdi.


Geredeli Gayret, sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. “

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı