Haber Detayı
22 Temmuz 2016 - Cuma 16:49 Bu haber 18687 kez okundu
 
'Oluşturulan algı operasyonuna üzülüyoruz'
Haklarında çıkan çeşitli dedikodular nedeniyle üzgün olduklarına işaret eden Başgimpa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Başdurak, asla şer odakları ile hareket etmediklerini dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
'Oluşturulan algı operasyonuna üzülüyoruz'

Binlerce kişiye sağladığı istihdam ve ülke ekonomisine kazandırdığı katma değer ile önemli zincirlerden biri olarak gösterilen BAŞGİMPA, haklarında oluşturulan algı operasyonu karşısında suskunluğunu bozdu.
 

Cuma Namazını memleketinde kılan Başgimpa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Başdurak, Ömer Faruk’a yaptığı önemli açıklamalarda, her daim devletinin yanında olduklarına vurgu yaptı.


Haklarında çıkan çeşitli dedikodular nedeniyle üzgün olduklarına işaret eden Geredeli hemşehrimiz Başdurak, asla şer odakları ile hareket etmediklerini dile getirdi.


Devletin ve milletinin yanında olduğunu aktaran Mehmet Ali Başdurak; “Ülke için bir yol ayrımı olan 17/25 Aralık sürecine doğru geçen süreçte adı geçen örgüt ile yollarımız çok önceden ayrıldı,” diye konuştu.


İlçe basınından Ömer Faruk’a önemli açıklamalarda bulunan Geredeli işadamı, demokrasi nöbetine katıldıkları gece, darbeci askerlerin mağaza yöneticilerinden bir arkadaşlarını da şehit verdiklerini belirtti.


FETÖ terör örgütünün 15 temmuz gecesi darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı’nın çağrısı üzerine tüm Başgimpa çalışanlarının meydanlara çıktığını belirten Başdurak, “Cumhurbaşkanımızın dershaneleri kapatma çağrısı üzerine, cemaat tarafından muhalif söylemlerin keskinleşmesinden büyük rahatsızlık duyduk. Biz ta bu süreçte tüm ilişkilerimizi keserek cemaat yapısına karşı çok önceden tavır aldık,” dedi.


Başgimpa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Başdurak, şunları anlattı; “15 temmuz gecesi ülkemizdeki huzuru ve barış ortamını baltalamak isteyen teröristler Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine büyük bir belayı def etmişlerdir. Ankara’daki tüm çalışanlarımızla demokrasi nöbetine katıldığımız o gece maalesef mağaza yöneticimiz Yasin Yılmaz darbeci askerler tarafından Ankara’da şehit edilmiş ve onlarca çalışanımız yaralanmıştır. Hükümetimizden bizlere ve ülkemize bu acıyı yaşatan teröristlerin en kısa zamanda cezalandırılmasını umuyoruz.”


Ülke için bir yol ayrımı olan 17/25 Aralık sürecine doğru geçen süreçte adı geçen örgüt ile yollarının çok önceden ayrıldığını kaydeden Mehmet Ali Başdurak, devletin her daim yanında olduklarına parmak basarak; “Cumhurbaşkanımızın dershaneleri kapatma çağrısı üzerine, cemaat tarafından muhalif söylemlerin keskinleşmesinden büyük rahatsızlık duyduk. Biz ta bu süreçte tüm ilişkilerimizi keserek örgüt yapısına karşı çok önceden tavır aldık. Ardından ülkeyi hem ulusal hem de uluslararası alanda büyük sıkıntılarla yüz yüze bırakan 17/25 Aralık darbe süreci yaşandı. Bu süreçten sonra zaten terör örgütü ilan edilen cemaat ile herhangi bir temasımız olmadı,” sözlerini kullandı.


Ülkenin en kısa zamanda içinde bulunduğu bu kaotik durumdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurtulacağına inanan Başdurak, “Bir daha Allah bu millete böyle büyük bir acı yaşatmasın” diye konuştu.

Basgimpa darbe gecesi sehit verdi

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı