Haber Detayı
25 Temmuz 2016 - Pazartesi 11:26 Bu haber 5405 kez okundu
 
Başbakan, Gerede'den ulaşmış
FETÖ darbe girişiminin yaşandığı gece yaşadıklarını anlatan Başbakan Binali Yıldırım, Gerede güzergâhını kullanarak, geceyi geçirdiklerini aktardı.
GÜNDEM Haberi
Başbakan, Gerede'den ulaşmış

Başbakan Yıldırım, FETÖ darbe girişiminin yaşandığı gece yaşadıklarını anlatırken; “Bir yandan yapılacak işleri organize ediyoruz, bir yandan da yola devam ediyoruz. Böyle böyle Gerede'den Samsun istikametine ayrıldık, oradan Ilgaz'a...” diye konuştu.
 

Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı televizyon programında darbe girişimi istihbaratının kendisine niye haber verilmediğinin sorulması üzerine, "Bize niye haber verilemediğinin cevabını ben de arıyorum. MİT Başkanlığı bana bağlıdır, Cumhurbaşkanımıza sürekli her şeyi haber verir ama maalesef bizim süreçten haberimiz olmadı" dedi.


Başbakan Binali Yıldırım, ATV ve A Haber ortak yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.


FETÖ darbe girişiminin yaşandığı gece yaşadıklarını anlatan Yıldırım, Gerede güzergâhını kullanarak, geceyi geçirdiklerini aktardı.


Yolda, jandarma aracından kendilerine ateş açıldığını dile getiren Başbakan Yıldırım; “Bir yandan yapılacak işleri organize ediyoruz, temasları sürdürüyoruz, bir yandan da yola devam ediyoruz. Böyle böyle Gerede'den Samsun istikametine ayrıldık, oradan Ilgaz'a...” sözlerini kullandı.
 

ATV yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ darbe girişiminin yaşandığı gece yaşadıklarını aktardı.
 

Ankara yolunda bir jandarma aracından kendilerine ateş açıldığı anları anlatan Başbakan Yıldırım, "Anayoldan gelince 'Ankara'ya karayolundan giriş güvenli' değil dediler. Bizim arkadaşlar da farklı güzergâhı tercih etme ihtiyacı duydu. Bir yandan yapılacak işleri organize ediyoruz, temasları sürdürüyoruz, bir yandan da yola devam ediyoruz. Böyle böyle Gerede'den Samsun istikametine ayrıldık, oradan Ilgaz'a... Orada tehditler atlattık. Kastamonu istikametinde Ilgaz Tüneli'ne gittik, o tünelde biraz kaldık. İnsanın aklına nereden gelecek; temelini attığın tünel, gün gelecek sana kalkan olacak. Hava taarruzlarının püskürtüldüğünü, düşman unsurlarının baskılandığını anlayınca yavaş yavaş döndük. Çankırı üzerinden Ankara'ya geleceğiz, artık gün ağırmış vaziyette. Ilgaz Dörtyol'a gelmeden karşıda bir jandarma aracı var. Hemen yaklaşınca biz, hepsi içeriden fırladı, başladılar ateş etmeye. Bizim arkadaşlar da karşılık verdi. O ara şoför sağ olsun hemen geri vitese taktı, süratle atış menzilinden çıktık, oradan bir tali yola girerek, Ilgaz merkeze geldik. Merkez'de kaymakamın evinde konuk olduk. Ucuz atlattık, yiyeceğimiz ekmek, içeceğimiz su varmış" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı