Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 10:45 Bu haber 2600 kez okundu
 
En azı Gerede'den!..
"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın; Ramazan Bayramı öncesi ödeneceğini açıkladığı Çiğ Süt Desteği kapsamında Gerede'de bakın kaç üretici bu destekten yararlanacak?"
EKONOMİ Haberi
En azı Gerede'den!..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı öncesi ödeneceğini açıkladığı Çiğ Süt Desteği kapsamında Bolu’da 3 bin 962 çiftçinin destek ödemesi alacağını belirten Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, bu rakamın 2 milyon 55 bin 169 lira olduğunu belirtti. Çiğ Süt Desteği kapsamında Gerede'de ise 13 üreticinin bu destekten yararlanacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya Çiftçiler Gününde çiftçilerle bir araya geldiği davette, destekleme ödemelerinin Ramazan Bayramı öncesinde ödeneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; Ramazan Bayramı öncesi ödeneceğini ifade ettiği kütlü pamuk desteği, yağlık ayçiçeği desteği ve çiğ süt desteği ödemeleri hakkında bilgi veren AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Çiftçinin yüzü gülerse bütün milletinde yüzü güler. Üretimden hasada, işlemeden satışa her aşamada üreticimizi destekledik. AK Parti iktidarları olarak bundan sonra da tarımın gelişmesi, çiftçimizin yüzünün daha çok gülmesi için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz günlerde çiftçilerimizle iftarda bir araya geldiğinde birbiri ardına müjdeleri sıraladı. Bunlardan birisi de Ramazan Bayramına kadar ödenecek olan desteklerden Bolu olarak çiftçimize Çiğ Süt Desteği ödemeleri yapılacak. Tarım İl Müdürlüğümüz bu konuda gerekli çalışmalarını yaparak destek alacak çiftçilerimizi belirledi ve listeyi Tarım ve Orman Bakanlığımıza gönderdiler,” dedi.

2 milyon 55 bin lira ödenecek

Bolu genelinde 3 bin 962 çiftçinin çiğ süt desteği alacağını belirten AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Çiğ Süt Desteğinden ilimizde 3 bin 962 çiftçimiz yararlanacak. Dörtdivan’da 33, Göynük’te 983, Mengen’de 53, Merkez İlçemizde 1372, Mudurnu’da 1159, Seben’de 321, Yeniçağa’da 28 ve Gerede’de ise 13 üreticimiz olmak üzere ilimizden 3 bin 962 üreticimiz çiğ süt desteğinden yararlanacak. Ödenecek rakam ise 2 milyon 55 bin 169 lira," bilgisini verdi

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı