Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 14:59 Bu haber 1952 kez okundu
 
72 kişilik bisikletli ilçe de..
"Gençlik için bas pedala sloganıyla sporcular ve gençler ile birlikte 72 kişilik bisikletli ilçe de bir farkındalık turu gerçekleştirildi."
SPOR Haberi
72 kişilik bisikletli ilçe de..

Gerede Gençlik Merkezi milli mücadelenin 100’üncü yıl faaliyetlerine pedal çevirerek başladı. Gerede’de gerçekleştirilen 72 bisikletlinin farkındalık turuna halk yoğun ilgi gösterdi.

Yapılan açıklamada; Gençlik merkezleri, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmek, gençlerin gelişimine katkıda bulunmak, gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak, gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmek amacıyla sanatsal, sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetler ile tarihi ve kültürel geziler, kamplar ve spor faaliyetleri düzenleyen merkezler olduğu kaydedildi.

Milli mücadelenin 100’üncü yılı sebebiyle, Gençlik Haftası kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğü bisiklet takımı, milli sporcularımız, milli takım antrenörleri ve il temsilcileri ile Gerede Gençlik Merkezi üye gençlerinin de katılım sağladığı “Gençlik için bas pedala” sloganıyla sporcular ve gençler ile birlikte 72 kişilik bisikletli ilçe de bir farkındalık turu gerçekleştirildi.

Gerede Gençlik Merkezi’nin önünden polis ve sağlık ekibinin kontrolünde başlayarak, Seviler Ortaokulu, Dayıoğlu Mahallesi Karapınar Mevkii, Yeşilevler, Osmanlı Caddesi, Terminal, Postane, Varol Market,  H.Emin Efendi Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Bulvarı Üst Yol ve Gençlik Merkezi önünde son buldu. Katılımcılara sucuk, köfte ekmek, ayran ve su ikramı yapıldı. Katılım sağlayan antrenör, sporcu ve üye gençlerin hepsine teşekkür edildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı