Haber Detayı
11 Mart 2021 - Perşembe 10:23 Bu haber 991 kez okundu
 
23 ilden 214 sporcu Gerede'de buluştu
"Türkiye Kayak Federasyonu’nca her yıl organize edilen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası bu sene ilçemiz Arkut Dağı Kayak Merkezinde yapıldı."
SPOR Haberi
23 ilden 214 sporcu Gerede'de buluştu

Türkiye Kayak Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan ve her yıl organize edilen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Arkut Dağı Kayak Merkezinde yapıldı. Şampiyonada 214 sporcu ter dökerken; Arkut SEM, takım halinde şampiyonluğu elde ederek kupayı almaya hak kazandı.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonasının 1.gün yarışları 9 Mart 2021 Salı günü 2.gün yarışları ise 10 Mart 2021 Çarşamba günü Arkut Dağı Kayak Merkezinde yapıldı.
İlçemizdeki yarışmalara; Ağrı, Ankara, Ardahan, Bitlis, Bolu, Erzurum, Hakkari, Kastamonu, Muş, Niğde, Sivas, Van, Çankırı, Trabzon, Karabük, Tunceli, Bingöl, Kars, Erzincan ve Kayseri olmak üzere 23 ilden 214 sporcu katıldı. Yarışların ardından madalya ve kupa töreni düzenlendi.

Toplam 14 kategoride yapılan yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları, Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası İller Kombinesinde 2331 puanla üçüncü olan Hakkari, 2568 puanla ikinci olan Muş ve 3198 puanla birinci olan Gerede Arkut Kayaklı Koşu takımına kupalarının verilmesinin ardından program sona erdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar madalya töreni sonrası açıklamasında; “İlçemizin ve bölgenin göz bebeği Arkut Dağımızda Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonasının madalya törenine katıldık. Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası sonuçlarına göre takım halinde Türkiye Şampiyonu olan ve yapılan bu yarışta dereceye giren başta Geredeli hemşerilerimiz olmak üzere tüm kayakçılarımızı ve hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı